Nuda w związku to częsty problem, który prowadzi do jego rozpadu.

5 porad jak wyjść z Friend Zone

by • 15/01/2014 • Związki & SeksComments (0)125032

 

Zakochałeś się, a obiekt Twojego uczucia traktuje Cię jedynie jak brata czy siostrę? Jeżeli ciężko Ci wydostać się z Friend Zone, jeśli naprawdę masz ochotę uciec, przeczytaj nasze wskazówki. 

 

1. Przełam stereotyp „miłego chłopaka” i „sympatycznej dziewczyny”.

Większość osób, które znajduje się w friend zone jest postrzegana jako „ ten miły chłopak” i „ ta sympatyczna dziewczyna”.  Kłopoty zaczynają się kiedy pod żadnym pozorem nie chcesz skrzywdzić tej drugiej osoby, ale przestajesz informować przy tym o własnych potrzebach. Zakłopotanie zwiększa się coraz bardziej, bo odczuwasz rodzaj jakiegoś pociągu, ale w strachu przed kolejnym krokiem wycofujesz się nie naciskając, by przez przypadek nie zniszczyć tak ważnej przyjaźni. Problemy zaczynają się wtedy, kiedy uczucia innych zaczynają być ważniejsze od Twoich własnych, gdy nieświadomie dajesz innym do zrozumienia, że Twoja uczucia się nie liczą i kiedy coraz trudniej znaleźć w tym wszystkim równowagę. Takie sytuacje sprawiają, że w oczach innych posiadasz bardzo niskie poczucie własnej wartości.

 

2. Przestań być ciągle „tym potrzebującym”

Zadajesz sobie pytanie dlaczego czujesz się bardziej zaangażowany od tej drugiej osoby? Zastanów się czy przypadkiem nie wysyłasz mylnych sygnałów, które mogą odstraszać. Pamiętaj, że zbyt duży pośpiech i presja mogą okazać się zgubne i sprawić, że wzbudzisz niechęć do siebie. Ważne, aby zastanowić się czy z powodu tęsknoty za idealnym związkiem nie zaczynasz idealizować drugiego człowieka.

Zastanów się nad własnymi potrzebami. Jednym słowem – wyluzuj. Pamiętaj, ze napotkasz na swej drodze jeszcze wielu wspaniałych ludzi i ta osoba nie jest ostatnią. Twoja postawa powinna mówić sama za siebie. Nie ujawniaj swoich oczekiwań na starcie, pamiętaj aby Twoje zachowania emanowały pewnością siebie.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525