londyn 233

7 powodów, dla których warto polecieć do Londynu z przyjaciółką

by • 22/05/2015 • PodróżeComments (0)2025

 

Londyn to jeden z najczęściej obieranych celów podróży. Nie bez powodu – wielość zabytków i turystycznych atrakcji tego miasta sprawia, że nie sposób się tam nudzić! Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto zarezerwować bilet i wyruszyć na wycieczkę do stolicy Wielkiej Brytanii. Zaproś przyjaciółkę i zaplanujcie wyprawę jeszcze dziś!

 

1. Szeroki wybór połączeń lotniczych

Łatwość dotarcia do tej stolicy jest jej wyjątkową zaletą. Linie lotnicze oferują bezpośrednie loty do Londynu z wielu polskich lotnisk. Możesz skorzystać m.in. z portów we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Warszawie, Katowicach i wielu innych. Rozważ skorzystanie z internetowych porównywarek lotów – z pewnością uda Ci się upolować jakąś okazję.

 

2. Zakupy na Oxford Street i Portobello Road

Czy istnieje lepszy sposób na spożytkowanie zaoszczędzonych na bilecie lotniczym pieniędzy niż zakupy? Wszystkie wiemy, że jedyną pamiątką lepszą od wspomnień są piękne i praktyczne przedmioty. Wygospodarujcie więc trochę czasu i ruszajcie na podbój Oxford Street – ulicy, na której znajduje się ponad 300 sklepów z różnymi produktami. Jeśli bardziej niż ubrania interesują Was unikalne antyki, koniecznie zajrzyjcie na Portobello Road, gdzie mieści się największy na świecie targ staroci.

 

3. Wspaniałe jedzenie

Stereotypy mówiące o tym, że angielskie jedzenie nie należy do najlepszych, już dawno odeszły w niepamięć. Rośnie w siłę grono ludzi, którzy planują loty do Londynu specjalnie po to, aby spróbować sprzedawanych na tamtejszych ulicach potraw. Street food to jedna z londyńskich wizytówek – tamtejsze foodtrucki oferują nie tylko standardowe burgery czy hot-dogi, ale także setki dań z kuchni całego świata.

 

4. Wycieczka szlakiem serialowych postaci

Jeśli Ty albo Twoja przyjaciółka należycie do grona fanek brytyjskich seriali, nie możecie przegapić okazji i nie odwiedzić charakterystycznych dla nich miejsc. Londyn to raj dla wielbicieli „Sherlocka” – Baker Street 221B i St. Bartholomew’s Hospital to punkty, których nie można przeoczyć. Fani „Doctora Who” również mogą ruszyć szlakiem ulubionego bohatera – trzeba jednak pamiętać, aby bilety do poświęconego mu muzeum – Doctor Who Experience – zarezerwować odpowiednio wcześniej.

 

5. Niezwykłe muzea i galerie

Upewnijcie się, czy w planie Waszej podróży nie brakuje czasu na odwiedzenie punktów artystycznych miasta. Miejscem, którego absolutnie nie można przeoczyć, jest National Gallery. Wszystkie dzieła, poza tymi należącymi do wystaw czasowych, obejrzycie bezpłatnie, więc nie nadwyręży to Waszego budżetu, zapewni za to moc estetycznych doznań. Świetna zabawa czeka Was też pośród niezwykłej kolekcji figur woskowych u Madame Tussauds. Jeśli interesuje Was sztuka współczesna, wybierzcie się do Saatchi Gallery i Tate Modern – nie będziecie się tam nudzić!

 

Powyższe argumenty to tylko niewielki procent powodów, dla których warto wybrać się do Londynu, korzystając z tanich lotów i wielości atrakcji. O tym, że wyprawa do tego miasta to idealny pomysł na weekend lub dłuższą wyprawę z przyjaciółką, trzeba przekonać się samemu. Szukajcie biletów, planujcie trasę i ruszajcie w drogę.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525