8 powodów, dla których warto biegać

by • 01/05/2018 • Sport / FitnessComments (0)2691

 

Ostatnimi czasy Polaków ogarnęła mania biegania. Nic dziwnego! Jest to sport, który nie wymaga specjalnej nauki. Nie jest również kosztowny, ponieważ wystarczy tylko dobra para butów. Najtrudniejszym zadaniem związanym z bieganiem jest decyzja o rozpoczęciu treningów. Warto jednak się do tego wyzwania zmotywować. Konsekwentne i regularne uprawianie biegania ma same zalety. Nie zrażajcie się początkowym brakiem kondycji i szybkim zmęczeniem. Jeśli będziecie ruszać się systematycznie, gwarantujemy Wam, że w niedługim czasie zauważycie znaczącą poprawę Waszej formy. Dlaczego warto biegać? Przeczytajcie sami.

 

SAMO ZDROWIE

Każda część naszego ciała korzysta z biegania. Regularne bieganie zmniejsza także ryzyko zapadnięcia na poważne choroby. Uprawiając ten sport, równocześnie poprawia się kondycja naszego serca. Niemniej zyskują na nim płuca, cholesterol czy ciśnienie. Żyły stają się bardziej elastyczne, dzięki czemu dajemy sobie szansę na zdrowsze i o wiele dłuższe życie.

 

DUŻO TLENU

Dzięki bieganiu dostarczymy do naszych tkanek dużo więcej tlenu. W konsekwencji są one lepiej odżywione. Usprawnienie pracy krwioobiegu pomaga nam uniknąć ryzyka chorób układu krążenia. Niestety, to właśnie one są powodem większości zgonów w naszym kraju. Bieganie może się więc przyczynić do ochrony waszego zdrowia.

 

CIŚNIENIE W NORMIE

Jeśli borykasz się z problemem nadciśnienia, powinnaś regularnie biegać. W trakcie joggingu mięsnie pracują bardzo intensywnie, małe naczynia krwionośne rozszerzają się, dzięki czemu spada ci ciśnienie. Dzięki takim „biegowym” zabiegom zmniejsza się więc ryzyko zachorowań na miażdżycę czy choroby wieńcowej. Bieganie to zdrowie!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3