brokula

ABC Wegetarianizmu

by • 21/01/2014 • Dieta, Kuchnia, ZdrowieComments (0)2996

 

Moda na wege

Nie sposób zauważyć, że w ostatnim czasie coraz więcej osób zostaje wegetarianami, a bycie wege stało się wręcz modne. Jest to powiązane na pewno z ruchami ekologicznymi i coraz większą świadomością, że chroniąc przyrodę, chronimy naszą planetę. Bycie ekologicznym jest modne. Modne jest także jedzenie zdrowej żywności, kupowanie warzyw i owoców na targach prosto od rolników, co za tym idzie, modny jest także wegetarianizm. I wegetarianizm, i ekologia mają na siebie bezpośredni wpływ i wspólnie ewoluują.

W Polsce to dopiero początek pewnej eko-ery, ale na zachodzie jest już coraz więcej sklepów, restauracji czy bistr, które specjalizują się w ofercie dla ekologów i wegetarianów. Niewątpliwie duży wpływ mają także znane osoby, które są wege i często biorą udział w kampaniach na rzecz organizacji, zajmujących się m.in. prawami zwierząt. W Internecie znajduje się wiele miejsc zrzeszających ze sobą wegetarianów. Można wymieniać się przepisami, wypowiadać na tematy związane z wegetarianizmem, komentować. Dla przykładu takim serwisem jest vegespot.pl.

 

Znanymi wegetarianami są:

  • Alexa Chung – brytyjska prezenterka, modelka i ikona stylu
  • Paul McCartney – brytyjski piosenkarz, kompozytor, ex-beatles
  • Stella McCartney – córka Paula McCartneya, projektantka mody
  • Kelly Osbourne – córka Ozzy’ego Osbourne’a, bytyjska prezenterka i piosenkarka
  • Kesha – amerykańska piosenkarka
  • RZA – amerykański raper i producent muzyczny
  • Maja Ostaszewska – polska aktorka

 

Dzięki gwiazdom idea wegetarianizmu się rozwija i coraz więcej osób się nią interesuje. Lubimy obserwować ich życie, być na bieżąco z trendami i czerpać inspiracje z życia znanych osób. Ubieramy się jak one, przechodzimy na te same diety, czy wybieramy wegetarianizm i rozpoczynamy nowy styl życia i jedzenia.

 

Co jeść aby nie było nudno?

Dla wszystkich, którzy nie mają książek kucharskich, specjalizujących się w kuchni wegetariańskiej, na pomoc przychodzą blogi i portale, na których można znaleźć wiele przepisów. Dzięki nim, możemy ułożyć sobie różnorodne menu. My możemy polecić serwis vegespot.pl.

 

vegelogo

 

Czy warto być wegetarianinem? Na to pytanie chyba każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Z pewnością taki wybór wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, jednak mimo wszystko możemy sobie podarować dobre samopoczucie i w pewien sposób chronić i przybliżyć się do natury. Dlatego wszystkim zainteresowanym, mówię „Bądźcie wege!”-  na pewno więcej zyskacie, niż stracicie!

 

Kalina Trzcińska

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525