Nie wiesz co zabrać ze sobą w podróż? Mamy dla Ciebie kilka świetnych rad.

Airbnb – co to jest?

by • 20/08/2013 • PodróżeComments (0)2741

 

Serwis Airbnb.com jest to miejsce przeznaczone dla ludzi, którzy chcą zaprezentować swoje oferty wynajmu pokoju, zazwyczaj na kilka nocy oraz w drugą stronę – dla turystów szukających taniego noclegu w prywatnych mieszkaniach. Wybierać możemy spośród 300 tysięcy ofert w ponad 33 tysiącach miast.

 

W ofercie obok apartamentów i pokoi, pojawiają się również chatki na odludziu,  domy na łodzi, czy nawet zamki.. Wyszukanie zakwaterowania jest bardzo łatwe. Serwis jest niezwykle estetyczny i przy tym intuicyjny. Aby dokonać rezerwacji, niezbędne jest jednak posiadanie karty kredytowej. Bezpieczeństwo, zapewniane jest przez weryfikację dokumentów i łączenie profilu z portalami społecznościowymi. Bardzo sprawnie, działa również Centrum Pomocy. Można zadzwonić na polski numer, jednak rozmowa prowadzona jest w języku angielskim.

 

Oczywiście przed dokonaniem rezerwacji powinniśmy dokładnie sprawdzić profil gospodarza i opinie dotychczasowych gości na jego temat. Zaznaczam, że należy uważać na zbyt tanie oferty mieszkań o wysokim standardzie. Często gospodarze oferują swoją pomoc, darmowe mapy, czy informacje o wydarzeniach w mieście. Może okazać się również, że zaproponują nam np. wyjście na piwo. Przez to mamy unikalną możliwość poznania miasta od jego najprawdziwszej strony.

 

Duży sukces = wielu wrogów

Niestety Airbnb ma już wielu wrogów, włączając w to władze niektórych miast. W Quebecku w Kanadzie wytoczono sprawy ponad 2 tysiącom osób, które oskarżono o krótkoterminowy wynajem swoich mieszkań bez pozwolenia. Kosztuje ono bowiem 250 dolarów kanadyjskich i musi być odnawiane co miesiąc. Również Nowy Jork uznał Airbnb za nielegalny. Jednak mimo to bez problemu znajdziemy tam tani nocleg.

Na popularności serwisu, najbardziej ucierpiała branża hotelowa. Według ostatnich raportów, w maju i czerwcu nastąpił rekordowy wzrost zagranicznych turystów w Hiszpanii, jednak większość z nich wybiera prywatne kwatery. Tym samym hotelarze nie korzystają na wzrostach. Stratny jest również budżet państwa, ponieważ turyści nocujący w prywatnych mieszkaniach nie uiszczają opłaty klimatycznej (10-15 euro).

 

Polski odpowiednik

Kwestią czasu było również pojawienie się polskiego odpowiednika – lokalo.pl. Serwis działa na identycznych zasadach jak pierwowzór. Warto założyć konto w obu serwisach, by porównać oferty.

 

KK

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525