ananascover

Ananas – pomaga w odchudzaniu?

by • 03/03/2018 • Dieta, Kuchnia, ZdrowieComments (0)3620

 

Ten egzotyczny owoc z Ameryki Południowej powinien na dobre zagościć w naszych domach. Potężna bomba witaminowa, bogaty w wiele składników odżywczych – to właśnie on. Każda z nas marzy o szczupłej sylwetce bez konieczności zawierania kompromisów w kwestii zdrowia. Należy więc podkreślić, że ananas może być Waszym, drogie czytelniczki, pomocnym sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami? Dlaczego ananas powinien znaleźć się w naszej diecie? Czym zaskarbił sobie sympatię dietetyków? Sprawdźmy!

 

Mówi się o nim, że to jabłko o wyglądzie sosny. Podobno właśnie tymi słowami przywitali go kupcy po odkryciu owocu przez Krzysztofa Kolumba. Miało to miejsce na Karaibach w XV wieku. Brazylia i Meksyk to potentaci w produkcji ananasa. Warto wiedzieć, że nazwa ananas wywodzi się prawdopodobnie od indyjskiego słowa „nana”, które znaczy po prostu… zapach.

 

Ananas może pomóc nam zastąpić pokusę na coś słodkiego. Jeśli więc masz ochotę na słodką, lekką kolację, do Twoich rąk powinien wpaść właśnie on. Egzotyczny owoc jest naprawdę słodki, a do tego niskokaloryczny! Jeden plaster tego dobrodziejstwa zawiera zaledwie 40 kalorii oraz śladowe ilości tłuszczu. Jeśli nie lubisz świeżej jego odmiany (przekonaj się do niej!) i jesteś miłośniczką ananasów z puszki, dokładnie wczytaj się w etykiety opakowań. Producenci lubią często dodawać do nich ogromną ilość słodzików i masę cukrową. Szukaj takich produktów, które takowych składników nie posiadają.

 

ananas4

 

Dietetycy namawiają do jedzenia ananasa w formie saute. Lepiej nie łączyć go z innymi potrawami, ponieważ bromelina – enzym w nim zawarty pomaga przyspieszyć proces trawienia w organizmie. W połączeniu z innymi składnikami może on stracić swoją wartość. Oczywiście, nie oznacza to, że możecie sobie pozwolić na tłuste obiadki czy jedzenie fast-foodów bez ograniczeń. Ananas może Wam tylko pomóc w przypadku zdrowej i niskokalorycznej diety. Warto mieć go na oku podczas dbania o swoją figurę.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525