laps233

Antykwariat internetowy- czy warto?

by • 08/04/2019 • Styl życiaComments (0)61

 

Nie każdy z nas ma miejsce na to, aby przechowywać w swoim mieszkaniu wszystkie kupione i przeczytane książki. A jednak, jeśli lubimy czytać- trudno znaleźć dobre rozwiązanie z takiej sytuacji. Wówczas z pomocą może nam przyjść internetowy antykwariat.

 

Skup książek w Warszawie dla osób zakochanych w literaturze

Niektórzy potrafią nie położyć się do spania w momencie, kiedy zaczynają jakąś interesującą książkę i jest ona na tyle wciągająca, że chcą ją przeczytać do końca. To właśnie dla takich osób wyprawa do księgarni zawsze kończy się zakupem jakiejś interesującej pozycji książkowej, która jest nowością, nową książką ulubionego autora lub też sprzedażowym bestsellerem. Jednakże, co robić z książkami już przeczytanymi w momencie, kiedy pochłaniamy je w zatrważająco szybkim tempie i jednocześnie nie mamy już na nie miejsca w mieszkaniu? Wówczas doskonałym sposobem na sprzedaż swoich książek jest skorzystanie ze skupu książek lub też z antykwariatu internetowego. Ceny książek możemy tak naprawdę poznać od razu- wiele antykwariatów umożliwi nam ich sprawdzenie poprzez wpisanie w wyszukiwarkę kodu ISBN, który standardowo powinien być umieszczony gdzieś z tyłu książki. To na podstawie tego kodu można sprawdzić, czy antykwariat ma zapotrzebowanie na daną pozycję książkową oraz jaka będzie jej cena. Jeśli będzie dla nas satysfakcjonująca- możemy zdecydować się na jej sprzedaż. Jednym z przykładów takiego antykwariatu jest https://skupszop.pl/. Aby możliwa była sprzedaż książek musimy osiągnąć minimalną kwotę za książki większą niż 40 zł.

 

W jaki sposób wygląda wysyłka książek?

Zazwyczaj problematyczna w takich przypadkach może być wysyłka książek. Nie ma się jednak czym martwić, gdyż internetowy antykwariat zwróci nam określoną kwotę za wysyłkę lub też umożliwi skorzystanie z darmowego kuriera. Dlatego też, trzeba przyznać, że jest to naprawdę wygody sposób sprzedaży tych książek, które już od jakiegoś czasu zalegają nam na półkach i się niepotrzebnie kurzą. Oczywiście, z pewnością mamy książki, do których bardzo chętnie wrócilibyśmy w przyszłości, na przykład z sentymentu lub po prostu dlatego, że się nam podobały. Ale też z drugiej strony, na pewno mamy na myśli wiele książek, które przeczytaliśmy i które chętnie byśmy oddali robiąc tym samym miejsce na całkiem nowe tytuły. Warto jednak wiedzieć, że w ten sposób uda się nam sprzedać sporo książek, ale nie wszystkie. Bardzo często podręczniki szkolne nie są w ogóle skupowane, podobnie wygląda sytuacja w przypadku książek, które bardzo szybko ulegają dezaktualizacji, a więc np. regulacje prawne czy też księgowe na konkretny rok. Oczywiście, skupowane książki nie powinny posiadać śladów użytkowania, powinny mieć wszystkie strony, nie mogą być porysowane ani pogniecione. Warto też sprawdzić, czy książka nie posiada plam ani czy nie jest przybrudzona, gdyż taką książkę również może nam być ciężko sprzedać. Reasumując- jeśli tylko stan naszych książek jest odpowiedni- z pewnością uda się nam je sprzedać z korzyścią.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525