bang

Azja czy Ameryka Południowa?

by • 15/01/2016 • PodróżeComments (0)1018

 

Gdzie lepiej znaleźć przygodę niż w egzotycznym, pełnym tajemnic kraju? Takim właśnie jest położona w południowo-wschodniej Azji Tajlandia. O jej zaletach można przeczytać w licznych przewodnikach turystycznych, na blogach podróżników czy też zobaczyć je na filmach dokumentalnych. Jednak po co oglądać i czytać wspomnienia innych, skoro można odwiedzić ten kraj osobiście?

 

Bangkok – jak dolecieć w rozsądnej cenie?

Do Bangkoku podróżnicy docierają za pomocą samolotu. Z Polski nie ma bezpośredniego połączenia i wymagana jest przesiadka, która w większości przypadków ma miejsce w Kijowie. Dopiero stamtąd rozpoczyna się właściwy lot, którego celem jest Bangkok. Czas podróży waha się od 11 – 16 godzin i zależy od tego, jak szybko dokonywana jest przesiadka. Choć do niedawna podróż taka zarezerwowana była tylko dla zamożnych, obecne ceny za tanie loty w tamte rejony są w zasięgu każdego przeciętnie zarabiającego człowieka – choć i tak będzie z pewnością trzeba trochę gotówki zebrać. Najtańszy lot do Bangkoku to wydatek ponad 1800 złotych. Choć może wydawać się to sporym kosztem, warto zauważyć, że więksi przewodnicy biorą za lot na tej samej trasie 3 – 4 tysiące złotych, a więc zaoszczędza się sporo. Przykładowa trasa takiego przelotu to wylot z lotniska Chopina w Warszawie, lądowanie po 90 minutach w Kijowie, gdzie po sześciu godzinach kontynuuje się lot. Bangkok od stolicy Ukrainy dzieli 9,5 h lotu. Choć czas podróży jest długi, zważywszy na odległość pomiędzy Polską a Tajlandią nie jest to dziwne. Poza tym w porównaniu z oczekującymi atrakcjami jest to mały problem.

 

Nie tylko Tajlandia

Warto zauważyć, ze tanie loty obejmują nie tylko wyprawy w tak odległe miejsca Azji, ale również i podróże na inne kontynenty. Można znaleźć oferty dotyczące podróży do krajów turystycznych w Afryce (jak Maroko), a także bardziej odległe rejony. Podczas karnawału dużą popularnością cieszą tanie loty do Rio de Janeiro, gdzie można bawić się w gorącym klimacie, podczas gdy w kraju panuje jeszcze zima. Tego typu oferty znajdują się na specjalistycznych serwisach jak Fru.pl, gdzie w jednym miejscu gromadzone są wszystkie propozycje tanich lotów i wyjazdów wraz z wszelkimi informacjami na ich temat. Warto zaglądać tam regularnie, ponieważ często pojawiają się specjalne promocje, dzięki którym można podróżować jeszcze taniej, a dla każdego prawdziwego poszukiwacza przygód to okazje wręcz niemożliwe do przegapienia.

 

Gdzie lecieć?

To, gdzie się poleci, zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji, jednak gdy pojawia się okazja do podróży w odległe strony za rozsądne pieniądze, warto z niej skorzystać.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525