babyshowerpolska

Baby Shower w Polsce

by • 05/11/2017 • DzieckoComments (0)6057

 

Jak wszystkim wiadomo, coraz silniej ulegamy wpływom zza oceanu. Kopiujemy prawie wszystko, zaczynając od jedzenia poprzez styl życia a kończąc na świętach i uroczystościach (tj. Walentynki czy Haloween). Nie inaczej jest w tym przypadku, chociaż tradycja spotkania z przyszłą mamą i obdarowywania ją i dziecka prezentami to zwyczaj sięgający aż XVIII wieku. Baby Shower czyli po polsku „Bociankowe” to nic innego jak impreza organizowana na cześć przyszłej mamy i jej maluszka. Nazwa zwyczaju pochodzi od angielskiego słowa ‚”shower” (prysznic) co w przenośni oznacza zalewanie przyszłej mamy ogromem miłości i prezentów dla jej dziecka. Dowiedz się więcej na temat Baby Shower!

 

W Polsce, takie spotkanie zazwyczaj organizuje się w trzecim trymestrze ciąży przez siostrę bądź przyjaciółkę ciężarnej. Odbywa się ono najczęściej w weekend, w domu organizatorki, bądź wybierając coraz popularniejszą formę, jaką stają się kawiarnie i restaurację, ze względu na wygodę i zaoszczędzony czas. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby Baby Shower zorganizować je w innych miejscach, w zależności od tego jak bujną mamy wyobraźnię. Przyszła mama i osoby zaproszone muszą zostać poinformowane z należytym wyprzedzeniem.

 

Baby shower nie powinno trwać dłużej niż kilka godzin, najważniejsza w tym wszystkim jest dobra zabawa przyszłej mamy i jej najbliższych. Należy pamiętać, że podczas takiej uroczystości skupiamy się przede wszystkim na nienarodzonym maluszku. W czasie przyjęcia powinny mieć miejsce różnego rodzaju gry, zabawy, rytuały i konkursy. Im bardziej infantylne, tym lepiej, przecież o to tutaj chodzi.

 

Baby shower

 

Zabawy:

Podczas Baby Shower, najważniejszy jest dobry humor i świetna zabawa, warto więc przygotować kilka gier, żeby spędzić miło czas. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, zabawy są nieodłącznym elementem Baby Shower!

 

Kto najlepiej zna mamę – Jest to forma quizu sprawdzającego, kto wie najwięcej to o przyszłej mamie. Pytania, które mogę się pojawić powinny dotyczyć, jej ulubionego koloru, imienia dla dziecka itd.

Co to za bobas? – Każdy z uczestników zabawy powinien przynieść swoje zdjęcie z dzieciństwa. Wszystkie fotografie trzeba przyczepić do sznurka. W ciągu 5 minut na rozdanych kartkach goście muszą zapisać kogo rozpoznają na fotkach. Wygrywa osoba, która bezbłędnie opisze jak najwięcej zdjęć.

Czyje to dziecko? – Przygotuj zdjęcia dzieci największych gwiazd i ich samych oraz porozwieszaj. Ta osoba, która bezbłędnie dopasuje wszytskich potomków do ich rodzićów, wygrywa.

Kalambury, kim będzie nowonarodzony? – Każda uczestniczka przygotowuje w głowie pomysł na to, kim będzie w przyszłości wyczekiwany potomek i pokazuje go tak, aby reszta była w stanie odgadnąć. A nóż trafi się kilka razy ten sam zawód! Zabawa gwarantowana.

Co to jest? – Uczestnicy zabawy dostają słoiczki z deserkami dla dzieci (należy przysłonić im etykiety) i próbują odgadnąć co jedzą.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525