babyshowerpolska

Baby Shower w Polsce

by • 05/11/2017 • DzieckoComments (0)5726

 

Prezenty na Baby Shower

Ważnym elementem każdego bociankowego są prezenty. Obowiązkowo musi być tort wykonany z pieluch, śliniaków, kaftaników, śpiochów itd. Można go zrobić samodzielnie, bądź zamówić. Jednak, najlepszym pomysłem na wybór odpowiednich prezentów, jest stworzenie przez matkę, listy najpotrzebniejszych artykułów, zabawek czy innych urządzeń. Jeżeli jednak uzna ona, że zdaje sie na kreatywność uczestniczek przyjęcia (bądź pośród zaproszonych, znajdują się juz świeżo upieczone mamusie, które znają się na rzeczy) najpopularniejszymi prezentami są te najbardziej niezbędne (wyprawka, przewijak itp). Nie muszą być to bardzo drogie podarki, można na jedną rzecz złożyć się w kilka osób, liczą się chęci.

 

wiecej

 

Dekoracje

Warto pamiętać, że skoro na Walentynki wszystko dekorujemy sercami i kolorem czerwonym, na urodziny balonami i serpentynami, a Halloween obfituje w czaszki, dynie i trupy także i w przypadku Baby Shower, nie należy zapomnieć o odpowiedniej dekoracji. Wszystko związane z narodzinami i dziećmi, nawet muzyka wydobywająca się z głośników.

 

Rytuały

Ważnym elemntem każdego Baby Shower jest kilka rytuałów, których nie można pominąć. Jednym z nich jest zaprojektowanie tzw. „Bransoletki szczęścia”. Każda z uczestniczek spotkania, przynosi ze sobą jeden koralik. Panie zasiadają w kręgu i każda wypowiada życzenie dla przyszłej mamy i jej potomka, nawijając po kolei na żyłkę koraliki. Żeby szczęście dopisywało, „talizman” musi być noszony na ręce przyszłej mamy aż do rozwiązania.

Warto przyozdobić brzuch przyszłej mamy, a następnie uwiecznić go na zdjęciach, pamiątka murowana.

 

Baby shower

 

Organizując Baby Shower należy pamiętać o:

– zaproszeniach

– dekoracjach

– prezentach dla maluszka

– upominkach dla zwycięzców konkursów

– torcie z pieluch

– uśmiechu na twarzy!

 

To tylko subiektywne propozycje na zorganizowanie Baby Shower. Można tę tradycję odpowiednio zmodyfikować i dostosować do gustu przyszłej mamy i jej towarzyszek. Tak naprawdę, najważniejsza jest idea, która temu przyświeca, czyli myślenie o dziecku, które jeszcze nie pojawiło się na świecie. Dodatkowo na pewno, przyszła mama poczuje się bardziej zrelaksowana i odprężona, mając obok siebie grono ludzi, które mocno ją wspiera. Życzymy udanej zabawy podczas Baby Shower!

 

KJ

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525