kobieta aaa

Badania – kiedy i jakie powinnaś robić?

by • 16/06/2015 • ZdrowieComments (0)2054

 

Jeśli skończyłaś już 20. rok życia, powinnaś zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji i swojego zdrowia. Nie możesz zapominać o regularnych badaniach, na które mimo Twojego młodego wieku nigdy nie jest za wcześnie. O jakich badaniach powinniśmy pamiętać i jak często je wykonywać, żeby cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości! Oto wszystkie cenne informacje, o jakich powinnaś mieć pojęcie w związku badaniami profilaktycznymi u kobiet.

 

Jeśli czujesz się młodo i nie masz problemów ze zdrowiem, to dobrze! Ale nie zapominaj o profilaktyce, która pomoże Ci zachować zdrowie i w porę wykryć drobne kobiece problemy. Po skończeniu 20 roku życia istnieje kilka badań, o których powinnaś stale i regularnie pamiętać.

 

Jakie badania profilaktyczne powinnyśmy wykonać?

 

MORFOLOGIA, OB. I…

Bardzo ważnymi badaniami są: morfologia, OB i ogólne badanie moczu. Powinnaś je wykonywać co najmniej co 3 lata. Nie zapominaj także o mierzeniu poziomu cukru i cholesterolu we krwi, których zły poziom może być źródłem wielu chorób. Im wcześniej co wykryjesz, tym większa szansa na wyeliminowanie problemów. Jeśli masz kłopoty z nadwagą i nie jesteś w dobrej kondycji psychicznej, tym częściej powinnaś je wykonywać, ponieważ Twój organizm jest bardziej narażony na ryzyko różnych chorób.

 

GINEKOLOG

Wizyta u lekarza, która powinna się znaleźć regularnie w Twoim kalendarzu, dotyczy oczywiście spraw kobiecych. Obowiązkiem każdej kobiety jest odwiedzać go minimum co 2 lata, a w przypadku rozpoczęcia współżycia seksualnego nawet co rok. Takie kontrolne badania pomogą Ci sprawdzić stan Twoich kobiecych narządów. Musisz regularnie wykonywać cytologię, czyli wymaz z szyjki macicy. Co 2 lata powinnaś również skorzystać z badania USG pochwy, które w porę może wychwycić zmiany zachodzące właśnie w tym narządzie. Regularne kontrole sprawią, że nie będziesz miała poważniejszych kobiecych problemów, dlatego zadbaj o to!

 

USG PIERSI

W kwestii kobiecych spraw nie warto również zapominać o USG piersi, szczególnie w przypadku, gdy ktoś z Twoich bliskich w rodzinie cierpiał na raka piersi. Pierwsze badania można wykonać już po 25. roku życia. Ważnym zadaniem jest także badanie piersi przy każdej wizycie u ginekologa. Lekarz sam może ocenić po dotyku, czy istnieje przesłanka do wykonania poważniejszych badań. Nie bój się ich! Takie badanie powinnaś później wykonywać regularnie, co najmniej raz na rok. W przypadku, gdy ktoś z Twojej rodziny miał poważniejsze problemy z piersiami, musisz wykazać się czujnością i jeszcze bardziej regularnie zadbać o sprawdzanie i profesjonalne badania.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525