benidorm

Benidorm – Las Vegas Europy!

by • 29/09/2014 • PodróżeComments (1)1630

 

 

Marzysz o tym, by zobaczyć Las Vegas, ale nie masz możliwości, by wybrać się za ocean? Jedź do Hiszpanii. Tam, na Costa Blanca znajduje się miasto niezwykłe – Benidorm. Jeszcze pół wieku temu był maleńką rybacką wioską. W 1956 roku, a więc za dyktatury generała Franco, utworzono plan zagospodarowania przestrzennego, w oparciu o który już cztery lata później zaczęto budować miasto. I to z jakim rozmachem!

 

To tu właśnie w 2002 roku otwarto najwyższy w Europie hotel, Gran Hotel Bali (4 gwiazdki), mający 186 m wysokości i 52 piętra. Powstawał aż 20 lat, gdyż ambitny właściciel postanowił w całości sfinansować jego budowę ze środków własnych, bez pomocy banków. A inwestycja kosztowała, bagatela, 90 milionów euro! Hotel został zaprojektowany tak, aby z każdego jego pokoju był widok na morze, a pokoi jest 776! Do tego kilkanaście barów i restauracji, sklepy, SPA, baseny i ogrody rozmieszczone na kilku piętrach. Za dobę trzeba zapłacić około 1000 euro. Ot, luksus dla wybranych.

 

To nie koniec rekordów w tym niezwykłym mieście. Obecnie Benidorm, mający około 70. tysięcy mieszkańców i 345 budynków wyższych niż 12 pięter, zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem ilości drapaczy chmur w przeliczeniu na mieszkańca. W dodatku jest najgęściej zabudowanym miastem świata! No i leży nad morzem. Połączenie tego wszystkiego daje piorunujący efekt. Szczególnie nocą. Miasto mieni się wtedy feerią barw neonów, świateł, reklam. Piękna promenada wypełnia się spacerowiczami, a w tle słychać szum fal. Kurort tętni życiem dzień i noc. Tu nie można się nudzić!

 

Atrakcji i mocnych wrażeń dostarczy pięć różnorodnych parków rozrywki, w tym dwa parki wodne, w jednym z nich można nawet zobaczyć show z delfinami i fokami. Spragnieni adrenaliny powinni przejechać się najdłuższym drewnianym rollercoasterem w Europie i skorzystać z wielu innych atrakcji w Terra Mitica – parku rozrywki eksponującym historię starożytnego Rzymu, Grecji czy Egiptu (jest podzielony na strefy tematyczne). Benidorm ma też wspaniały ogród zoologiczny, w którym odwiedzający mają możliwość bliskiego  kontaktu ze zwierzętami (tak zwane zoo 2.0), a jest ich ponad 200 gatunków.

 

Trzy szerokie plaże w mieście wypełnione są spragnionymi słońca urlopowiczami od samego rana. Tuż obok położone restauracje i tapas bary oferują fantastyczne przekąski  oraz świeże ryby i owoce morza, a sklepy są otwarte jeszcze o północy! (O której je zamykają nie mam pojęcia, bo o 24.00 byłam już tak zmęczona nadmiarem wrażeń, że postanowiłam pójść spać). Do tego dancingi pod gwiazdami nad brzegiem hotelowego basenu, kluby, drink bary, dyskoteki, kasyna… Ech! Żyć, nie umierać!

 

Rocznie miasto odwiedza około 4. milionów turystów. Łagodny klimat sprawia, że pojawiają się oni nie tylko w sezonie letnim. Na przykład Anglicy chętnie przyjeżdżają w marcu, kiedy temperatura dochodzi do 20. stopni C, a nie jest jeszcze tak tłoczno.

 

 

Jeśli jednak lubisz gwar, tłumy roześmianych ludzi, nocne życie i rozrywki, Benidorm jest dla Ciebie.

Jeśli masz dzieci, które w spokojnym kurorciku nudzą się i marudzą, Benidorm jest dla ciebie.

Jeśli chcesz choć na chwilę wpaść w szpony hazardu i zaszaleć w kasynie, Benidorm jest dla ciebie.

Jeśli pragniesz poczuć się jak w Las Vegas, Benidorm jest dla ciebie. 

 

Monika Korybut

Pin It

Related Posts

One Response to Benidorm – Las Vegas Europy!

  1. Elżbieta pisze:

    Wynika że fantastycznie można spędzić czas w mieście Benidorm-Las Vegas Europy,żeby się nie nudzić ,Ten opis miasta jak się czyta to bardzo wiele można się dowiedzieć i przychodzi ochota,żeby go odwiedzić.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525