Nie wiesz co to jest Pinterest? Pozwól mu się zainspirować.

Blogowanie czyli sposób na życie

by • 03/10/2014 • TechnologiaComments (0)1535

 

Jeszcze kilka lat temu, nikt nie spodziewałby się, że Polska blogosfera będzie generowała tak wysokie zyski. Ludzie pisali blogi od dawna, jednak w przeszłości przypominały one kartki z pamiętnika tworzonego w sieci. Zawierały przede wszystkim opisy tego co wydarzyło się w ich życiu dzień po dniu. Obecnie blogi to coś więcej, stały się one opiniotwórczymi serwisami, w których użytkownicy szukają sprawdzonych i rzetelnych informacji. Analizując calą blogosferę, można zauważyć iż jest to bardzo dochodowy biznes, który dodatkowo łączy się z innymi możliwościami.

 
Tworząc treści na swoim blogu, można to robić z jakiekogolwiek miejsca na ziemi. Wiele osób wyobraża sobie siebie na rajskiej wyspie z drinkiem w ręku i komputerem na kolanach. Jest to niewątpliwie ogromna zaleta, na którą nie można sobie pozwolić pracując na etacie. Blog wydaje się również idealnym rozwiązaniem dla mam, które nie mają możliwości zostawienia dzieci, a bardzo chciałaby zająć się czymś twórczym. Przyjemne z pożytecznym. Jednak, rozpoczynając swoją przygodę z blogowaniem, należy pamiętać, że nie jest to bardzo prosta sprawa. Nie wystarczy stworzyć czegokolwiek i oczekiwać, że internauci będą do nas uderzać drzwiami i oknami. Po pierwsze musimy wybrać dziedzinę w której naprawdę czujemy się dobrze i jest ona  naszą pasją! Blogerzy to osoby, które realnie wpływają na to co ludzie kupują. To oni tworzą gusta i wyznaczają obecne trendy. Nieważne czy zdecydujesz się na prowadzenie bloga modowego, lifestylowego czy o nowych mediach i technologiach, musisz być dobra w tym co robisz i mieć ogromną wiedzę na temat, który piszesz. Użytkownicy, którzy stale odwiedzają Twoją stronę są bardzo sposterzgawczy i bardzo szybko zauważą jakiekolwiek zmiany. Dlatego bardzo ważne jest zaufanie i wiara w obiektywizm autora.

 

W sieci, prowadząc bloga, można zarobić naprawdę duże pieniądze. Nie są to już tylko drobne dodatki do głównej pensji. Przodujący blogerzy traktują pisanie jako pierwsze i ostatnie żródło zarobku. By móc zbudować imperium, trzeba poświęcić na to naprawdę dużo czasu i pożądnie się zaangażować. Istnieją jednak dowody na to iż jest to możliwe do wykonania. Doskonałym przykładem bloga lifestylowego, który generuje naprawdę duże przychody jest makelifeeasier.pl założony i prowadzony przez Kasię Tusk. Blogerka od lat zrzeszała sobie fanki dzięki zachęcającej estetyce, rożnorodności wpisów i( moda, uroda, przepisy, dom, ksiązki, filmy) oraz rzetelności. Obecnie jest ona jedną z przodujących blogerek na polskim rynku a jej blog odwiedzają dziesiątki tysięcy osób dziennie. W sieci oprócz tych topowych blogerek istnieje również cała masa tych mniej znanych, które radzą sobie równie dobrze. Mają stałe odwiedzające użytkowniczki i marki z którymi współpracują od lat. Przykładem takie blogerki jest np. Styloly. Sposobów na zarabianie pieniędzy przez blogowanie jest naprawdę dużo, kiedy stworzymy swoją markę , która będzie dobrze rozreklamowana i wiarygodna, użytkownicy sami będa do nas uderzali na różne sposoby, a za nimi przyjdą wspomniane pieniądze. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, większość osób, które odniosły znaczący sukces, przez wiele miesiący a czasami nawet lat, tworzyły bloga za darmo. Na początku głównie pokazywały się propozycje współpracy barterowej, np. buty w zamian informację o nich na naszym blogu, dopiero z czasem zaczynały się pojawiać klasyczne reklamy czy linki odsyłające do stron klienta.

 

Reasumując założenie bloga jest rzeczą niezwykle prostą, wystarczy się zarejestrować na jednej z ogólnodostępnych platform i zacząć działać, by jednak spieniężyć treść, trzeba włożyć zdecydowanie więcej pracy. Artykuł opublikowany na stronie www.obcasywsieci.pl dotyczący tego w jaki sposób zarobić na blogu, wskazuje trzy główne rzeczy na których trzeba się najbardziej skupić, aby stworzyć imperium na miarę Make Life Easier czy Antyweb. Są to:

– ciężka praca
– bardzo dobre treści
– marketing
Aby stworzyć coś naprawdę fajnego, trzeba się w pełni zaanagażować, tworzyć kontent, który będzie chętnie czytany i odwiedzany przez rzesze użytkowników. Należy jednak pamiętać, że pomimo tego iż możesz posiadać wyjątkowo lekkie pióro oraz tworzyć najciekawsze treści w całej sieci, nie będzie to gwarantem ilości odwiedzających użytkowników. Dodatkowo trzeba zatroszczyć sie o odpowiedni markieting, aby wypromować swoją osobę, matkę czy stronę.

 

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525