Bronzer i róż – łączyć czy unikać?

by • 22/05/2014 • Makijaż, UrodaComments (0)2915

 

Dobrze wykonany makijaż potrafi zdziałać cuda. To on potrafi wydobyć z nas piękno, które na co dzień może być niewidoczne. Poprawi również te niedoskonałości, z których niekoniecznie jesteśmy dumne. Znając podstawowe zasady make up będziemy w stanie wymodelować naszą twarz w taki sposób, aby wyglądała ona… olśniewająco. Gotowe?

 

Jeśli natura nie obdarzyła nas uwydatnionymi kośćmi policzkowymi, musimy zadbać o nie same. Na szczęście jest to możliwe! Korektor, róż i bronzer to kosmetyki, których nie możesz nie posiadać w swojej kosmetyczce. Róż do policzków pomoże Ci ożywić swoją buzię i w pewien sposób może skorygować jej kształt. Puder bronzujący służy za to do wyszczuplenia pewnych partii twarzy, dzięki którym nasza twarz nabierze doskonalszego kształtu. Może on także nadać delikatny, lekko opalony odcień twojej skórze, dzięki czemu będziesz wyglądała zdrowiej i piękniej. Puder rozświetlający rozświetli na Twojej twarzy kości policzkowe. To one podkreślą Twoją subtelność i kobiecość.

 

Warto znać kilka zasad, które pomogą Ci uniknąć makijażowych wpadek. Po pierwsze, kosmetyki typu jasnego uwypuklają twoją twarz. Te kosmetyki, które są matowe i mają ciemniejszy odcień mogą pomóc ci uzyskać efekt wyszczuplenia. Sztuka makijażu opiera się na tych dwóch zasadach. Pamiętając o nich, dzięki tym regułom nasza twarz nie będzie tzw. „płaska” – o jednolitym odcieniu. Bronzer i korektor to świetnie współgrający ze sobą duet, który może nadać naszej skórze efekt 3D. Twarz będzie wyglądać bardziej naturalnie!

 

Przed pierwszym aktem sztuki pt. „Modelowanie twarzy” pamiętaj, aby się do niej dobrze przygotować. Przed makijażem warto nawilżyć swoją skórę i użyć korektora, aby ukryć wszelkie niedoskonałości i przebarwienia. Potem czas na podkład i puder, dzięki którym uzyskasz efekt matowej skóry.

 

BRONZER

Bronzer powinien być ciemniejszy od koloru naszej cery. Pamiętajmy jednak, żeby nie był on zbyt ciemny. Jeśli Twoja karnacja należy do bardzo jasnej, lepiej zrezygnować z bronzera na rzecz ciemniejszego pudru do twarzy.

Idealny kształt głowy to owal. Wszystko, co wychodzi poza jego obszar, powinno być zatuszowane. To na te części twarzy musimy więc nanieść bronzer. Sprawi on, że części niepożądane naszej twarzy zostaną lekko zakryte. Podkreśli się owal naszej twarzy. W modelowaniu twarzy najważniejszym jest pamiętać o cennej zasadzie: jasne wydobywa, ciemne zakrywa.

Stojąc przed lustrem, ułóżcie swoje usta w tzw. dzióbek. Nanieście odrobinę bronzera w miejsce, gdzie robi się dołek pod policzkami. Rozetrzyjcie kosmetyk tak, aby na twarzy nie było ani jednej, ciemniejszej plamy. To bardzo ważne!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3