h2o

Dlaczego warto mieć swoją butelkę na wodę?

by • 27/11/2018 • DomComments (0)436

 

Dużo podróżujesz, a może po prostu spędzasz mało czasu w domu? Takie sytuacje sprawiają, że często zapomina się o odpowiednim nawodnieniu organizmu, a jest to przecież niezwykle ważne. Jeżeli starasz się prowadzić zdrowsze życie albo cenisz sobie wygodę – własna butelka na wodę to świetna inwestycja. Ostatnimi czasy pojawiła się – można powiedzieć – moda na butelki na wodę wielokrotnego użytku. Jest to moda bardzo dobra dla środowiska, ponieważ uzupełniając własną butelkę nie wyrzucamy niepotrzebnego plastiku, który jest bardzo szkodliwy dla środowiska. Co roku ilość plastiku w oceanach zwiększa się o 10mln kilogramów! Używanie własnej butelki, nawet jeżeli do produkcji użyto plastiku – jest dużo bardziej przyjazne dla środowiska. Wystarczy sobie porównać. Wypicie i wyrzucenie stu butelek plastikowych wody do śmieci kontra sto uzupełnień butelki wielokrotnego użytku.

 

Zalety picia wody

Od dawna wiadomo, że woda jest niezwykle zdrowa dla organizmu, co potwierdzają badania wielu lekarzy. Dzięki regularnemu piciu wody poprawiamy działanie naszego układu trawiennego i pomagamy w odchudzaniu. Ten napój pozwali zredukować nasz nadmierny apetyt. Zaleca się wypić szklankę wody ok. pół godziny przed posiłkiem. Zmniejszy to ilość spożytego jedzenia i zapewni uczucie sytości. Ludzie często nie odróżniają uczucia pragnienia od głodu, przez co zamiast po szklankę wody – sięgają po kaloryczną przekąskę. Woda jest substancją, na którą nasz organizm ma naturalne zapotrzebowanie. W końcu nasze ciało składa się w ok. 70 procentach z wody! Woda redukuje cellulit, pomaga w rzeźbie mięśni, redukuje cholesterol, dotlenia organizm, poprawia pamięć i koncentrację. Pomaga także w utrzymaniu dobrego nastroju! To nie jest żaden magiczny eliksir, mimo że działa jak pełna magii substancja. Woda poprawia także funkcjonowanie nerek i zwiększa wydolność organizmu w trakcie ćwiczeń. W końcu nie jest tajemnicą, że sportowcy piją naprawdę duże jej ilości. Ponadto, woda reguluje temperaturę organizmu. Jej zalety można długo wymieniać, natomiast jedno jest najważniejsze – trzeba ją pić!

 

woda2

 

Zalety posiadania własnej butelki

Po pierwsze, posiadanie własnej butelki jest bardzo dobre dla środowiska, zwłaszcza, jeżeli decydujemy się na taką wykonaną ze szkła. Ekologia jest ostatnio bardzo głośnym tematem. Ludzie zaczynają w końcu zauważać, ile plastik trafia do oceanów i zaśmieca naszą planetę. Własna butelka to mała kropla w morzu zanieczyszczeń świata naturalnego, ale w końcu morze składa się z wielu kropel, a coraz więcej ludzi decyduje się na własny pojemnik na tę wyjątkową substancję. Butelka pod ręką pozwala na napełnianie jej w wielu miejscach, nie tylko u siebie w domu. Dzięki temu można mieć dostęp do wody przez cały czas, za co w ostatecznym rozrachunku podziękuje nam własny organizm. Warto do tego dodać, że mając zawsze butlę po ręką, wyrabia się w nas nawyk picia, a jak wiadomo, regularne spożywanie wody jest konieczne dla dobra naszego zdrowia.

 

Popularne rodzaje butelek na wodę:

– Szklana – szklane butelki są niezwykle eleganckie. Fani proekologicznego trybu życia najchętniej sięgają po właśnie ten materiał. Moda na plastik kończy się, a od lat znane całemu światu szkło (już od sześciu tysięcy lat!) wróciło do gry. Warto nadmienić, że szkło jest materiałem neutralnym. Co to znaczy? Szklana butelka nie wpływa na smak i nie przepuszcza substancji chemicznych.

– Tritanowa – jest to tworzywo sztuczne, które przypomina szkło, jest natomiast dużo bardziej wytrzymałe i lżejsze. Upadek szklanej butelki nie należy do najprzyjemniejszych sytuacji, a butelka tritanowa… cóż. Wystarczy podnieść i iść dalej.

– Termiczna – To dobra opcja dla wielu osób, które potrzebują uniwersalnego produktu wysokiej jakości. Taka butelka może być używana nie tylko do przechowywania wody, ale również do cieszenia się ciepłą kawą nawet przez 12 godzin! Natomiast kiedy nadchodzi zima – nie trzeba bać się, że nasza woda będzie zimna, jak lód!

 

Gdzie kupić butelkę na wodę?

Jeżeli chodzi o produkty, które mają nam posłużyć przez dłuższy czas – warto zaopatrzyć się w butelkę od sprawdzonego dostawcy. Design for Home posiada szeroki asortyment butelek na wodę, przez co każdy może znaleźć tam coś idealnego dla siebie.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525