uttbut

Buty – to nasza broń kobieca

by • 23/05/2016 • ModaComments (0)909

 

Buty to słabość niejednej kobiety. Dobrze dobrane są przysłowiową kropką nad „i” każdego stroju. Źle dobrane powodują, że cały stylizacyjny wysiłek zostaje zaprzepaszczony. Jak zatem dobrać, by wyglądać pięknie i adekwatnie do okazji? By były naszą słabością, ale nie pokazywały naszych słabości?

 

Ciężko o twarde wyznaczniki wyboru, jednak mamy dla was kilka kryteriów, które mogą ułatwić decyzję.

 

Po pierwsze liczy się okazja. Dobrze odpowiedzieć sobie dokąd idziemy i co będziemy w danym miejscu robić. Dobrze dobrane buty nie tylko zapewnią nam świetny wygląd, ale i wygodę.
Warszawa sprzyja imprezom, oficjalnym okazjom ale i weekendowym wypadom. Jeśli idziemy na elegancką imprezę czy też na tzw. clubbing szpilki, ekstrawaganckie botki czy sexy szpilki są jak najbardziej na miejscu. botki na obcasie. Również dokreacji wieczorowej nie poleca się nosić nic innego jak szpilki lub eleganckie sandały.

 

Tego rodzaju obuwia nie poleca się jednak zabierać na imprezę w ogrodzie czy ognisko z przyjaciółmi. Tam warto zmieć na sobie wygodne buty choć nie zawsze muszą to być baleriny czy trampki. Lato sprzyja mniej formalnym okazjom, na które możemy włożyć letnią sukienkę. Jakie buty do niej? W zależności od miejsca, gdzie się w niej udajemy mogą być to botki, eleganckie lub zwykłe sandały, szpilki, espadryle czy też sandały na koturnie. Również praca i biuro rządzą się swoimi prawami. W przypadku klasycznych kreacji do biura buty nie powinny odstawać od formalnego porządku. W tej sytuacji sprawdzą się baleriny, szpilki typu peep-toe, latem eleganckie sandały czy buty na koturnie, zaś jesienią klasyczne oficerki.

 

Po drugie figura! Właściwy dobór butów do kobiecej figury, może sprawić optyczne cuda. Odpowiedni typ obuwia może wyszczuplić sylwetkę, wydłużyć nogi, czy uwydatnić atuty kobiety i spowodować, że mankamenty usuną się z pola widzenia. I tak niektóre fasony butów lepiej wyglądają na kobietach o solidnych nogach, inne są stworzone dla tych, które mają bardziej zwiewne sylwetki.

Najczęstszymi problemami pań są zbyt chude lub zbyt pulchne nogi. W obu przypadkach można znaleźć obuwie, które sprawi, że problem zniknie z pola widzenia.

 

I tak szczupłe nogi zawsze wyglądają świetnie, ale panie o zbyt chudych powinny uważniej dobierać modele obuwia. Najodpowiedniejsze fasony to typu botki, balerinki, które są praktycznie zawsze modne. Chude nogi dobrze prezentują się w zabudowanych pantoflach. Dodatkowym zabiegiem, który poszerzy optycznie nogi są wszelkie zdobienia na butach: frędzelki, futerka, sznureczki, kokardy czy marszczenia. To bardzo kobiece! Szczuplutkie nogi wyglądają również sexy w cienkich długich szpilkach. Z kolei zimą panie ze zbyt szczupłymi nogami świetnie wyglądają w kozakach z długą cholewą.

 

Bardzo częstym problemem są zbyt masywne nogi. Buty powinny zatem możliwie mocne je wyszczuplać. W tym przypadku polecane są pantofle o na półsłupku, stożku lub koturnie. Zimą na zbyt pulchnych nogach dobrze wyglądają kozaki na platformach, których cholewy są dobrze dopasowane do nogi. Nie wskazane są natomiast modele z odstającą cholewką, która niepotrzebnie poszerza optycznie łydki. W tym przypadku obowiązuje reguła, im mniej dodatków tym lepiej. Dla pań o zbyt zaokrąglonych nogach najbardziej odpowiednie są klasyczne modele, z jak najmniejszą ilością ozdób.

 

W doborze butów liczą się również kolory i materiały, z których zostały zrobione. Tutaj wszystko jednak zależy od zamierzonego efektu stylizacyjnego. Powyższe kryteria gwarantują, że będziemy wyglądać i czuć się komfortowo w każdej sytuacji.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525