farba

Kolorki na… barki – chusty do noszenia dzieci

by • 28/11/2015 • DzieckoComments (0)1189

 

Kobieta jest z natury bardzo zmienna. Gdy ma dobry nastrój lubi ubierać jasne bądź pastelowe kolory, gdy ma gorszy dzień – stawia na granat, czerń lub szarość. Młoda mama ma również prawo do wyrażania siebie!

 

Szeroka gama modeli chust może przyprawić o zawrót głowy. Jednokolorowe, wielobarwne w kratkę, kropki, paski i mozaikę… Każda z nas upatrzy sobie na pewno niejeden model pasujący do jej osobowości. Co ciekawe – chusty elastyczne, chusty tkane, kółkowe czy kieszonkowe są zdecydowanie najtańszą opcją transportową. Oczywiście, wózka chusta nie będzie miała szans zastąpić, natomiast jeśli rozważacie kupno nosidełka – może zamiast jednego stałego elementu, kupicie 2-3 chusty? Jeśli jesteś fashionistką – będzie to dla Ciebie bardzo atrakcyjne rozwiązanie. Będziesz w stanie dopasować różne chusty do różnych outfitów. Jednolite chusty sprawdzą się przy barwniejszych strojach, wielokolorowe materiały np. w paski dopełnią stylizację monochromatyczną.

 

Co powoduje, że chusty do noszenia dziecka są tak atrakcyjne? Bezpieczeństwo dla Ciebie i Twojego maluszka! Warto udać się do sklepów, które specjalizują się w produktach dla rodzin z małymi dziećmi. Szukaj chust przeznaczonych dla konkretnej grupy wiekowej. Jednak pamiętaj – dzieci są różne. Poza miesiącami życia umieszczonymi na metce odczytaj maksymalną wagę dziecka, dla którego przeznaczony jest dany model. Jest to bardziej trafny parametr wyboru odpowiedniego materiału.

 

Chusta elastyczna sprawdzi się dla dzieci do ok. 9 kg. Jest niezwykle łatwa w wiązaniu, a ciężar maluszka rozkłada się równomiernie na obu barkach. Chusta tkana jest najbardziej popularna. Wykonana jest bawełny z domieszkami innych materiałów. Możemy wiązać ją na wiele sposobów w przeciwieństwie do elastycznej, która umożliwia noszenie dziecka z przodu. Chusty kieszonkowa i kółkowa sprawdzają się na krótkie wypady do sklepu czy na krótki spacer. Cały ciężar maluszka jest oparty na jednym barku – przez co dłuższe noszenie jest po prostu mało wygodne.

 

W pierwszych miesiącach życia pomiędzy dzieckiem a rodzicami pojawia się silna potrzeba bliskości dzięki której buduje się intymna więź, która procentuje na przyszłość!

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525