cienie

Wszystko o cieniach do powiek!

by • 12/07/2015 • Makijaż, UrodaComments (0)6519

 

PĘDZLE, PĘDZLE… I PĘDZLE

Jak najlepiej nałożyć cień na powieki, aby wyglądać atrakcyjnie? Znać się dobrze ze swoimi pędzlami. Tradycyjna, lekko puszysta szczoteczka „pogłaszcze” i lekko okoli wasze powieki. Używaj jej do położenia fundamentu/bazy naszego makijażu.

Jeśli lubicie malować oczy mocniejszym i bardziej zdecydowanym kolorem, powinniście zdecydować się na kupno pędzla z puszystym włosiem.

Pędzel z bardzo krótkim włosiem nada się idealnie do mieszania cieni lub do zrobienia tzw. efektu smoky eye.

Duży pędzel z dużą szczotką z kolei przyda się tym z Was, które lubią mieszać i łączyć ze sobą ostre odcienie i linie, jakie zaznaczą się podczas tworzenia makijażu. Aby połączyć ze sobą dwa, trzy odcienie, starajcie się wybrać pędzel z dużym włosiem. Tylko taki zapewni Wam profesjonalny look! Zaufajcie nam!

 

JAK NAKŁADAĆ CIENIE NA POWIEKI? KTÓRY KOLOR POWINIEN IŚĆ PIERWSZY?

Pamiętaj, aby zawsze zaczynać od najjaśniejszych cieni tj. tych od wewnętrznego kącika oka (w skrócie: najbliżej nosa). Ten średni odcień kładziemy w centrum oka i rozcieramy go w obie strony. Najciemniejszy kolor ma przechodzić i zmieszać się bezpośrednio z odcieniem nr 2 tak, aby zewnętrzna strona oka kończyła się najmocniejszym akcentem makijażu. Pamiętajcie: nigdy odwrotnie!

 

OŻYW PIGMENT

Jeśli kupiłyście cień do powiek, którego kolor w rzeczywistości odbiega od tego, co sobie wymarzyłyście, a marzy Wam się mocny, zdecydowany odcień na powiekach, nie wyrzucajcie go! Nie ma takiej potrzeby! Wystarczy tylko zwilżyć go lub połączyć z czarnym cieniem. Ewentualnie, można najpierw pokryć powiekę mokrym eyelinerem w jak najbardziej zbliżonym do odcieni cieni kolorze. Zobaczysz, że efekt będzie piorunujący!

 

CO ZROBIĆ, ABY TWOJE OCZY WYGLĄDAŁY NA DUŻE?

Specjaliści od makijażu zgodnie twierdzą, że istnieje jedna, prosta i doskonała sztuczka na optyczne powiększenie oka. Wystarczy jedynie, aby w głowie podzielić sobie naszą powiekę na trzy odrębne części. Zostawiamy tę trzecią, wewnętrzną część kącika oka (nie chodzi tu zostawienie jej w naturalnej formie, ale używamy jaśniejszego odcienia koloru, który jest naszym ulubionym i narzędziem do całeg makijażu). Dwie trzecie części oka od zewnętrznej strony muszą być w tym samy kolorze, aby efekt makijażu był zniewalający. Kiedy już te 2/3 powieki (zawsze do zewnętrznej strony oka) zapełnimy naszym topowym kolorem, następnie kontynuujemy malowanie naszego oka w innym , ciut lżejszym (możemy, nie musimy!) odcieniem, co ma razem tworzyć efekt tzw. kociego trójkąta. Spojrzenie ma być otwarte, więc zamiast malować linię wodną czarnym eyelinerem dla uzyskania efektu „większych” oczu, można przerzucić się na białą kredkę do oczu, którą malujemy ponad dolną linią rzęs. Oczy w mig wydadzą się optycznie większe!

 

OS

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3