balkon5

Co na komary? Zobacz skuteczne sposoby!

by • 30/04/2018 • Na czasie, ZdrowieComments (0)2552

 

Komary są naszą zmorą od dawien dawna. Ukąszą znienacka, potem piekielne swędzenie, a na dodatek ogromny bąbel w widocznym miejscu na ciele. Te komarowate owady to nasz odwieczny wróg. Trzeba więc stawić im czoła! Jak skutecznie pokonać komary! Co robić, żeby nie spędzały nam snu z powiek? Jakie sposoby na walkę z nimi są najlepsze?

 

Nikogo zapewne nie trzeba specjalnie przekonywać. Z komarami nie da się nie walczyć. Któż z nas lubi być ich ofiarą? Nikt! Niestety, ich ukąszenia w skrajnych przypadkach mogą wywoływać nawet reakcje alergiczne. W ich ślinie, która zostaje wstrzyknięta do naszego ciała w momencie ugryzienia, zawiera bowiem substancję chemiczną, która może w większy lub mniejszy sposób podrażniać naszą skórę. To właśnie dlatego po ukłuciu nasza skóra zaczyna czerwienieć, bardzo często miejsce ugryzienia puchnie i oczywiście zaczyna swędzić. Jak zapobiec tym okrutnym czynom? Czy jest na to jakiś sposób?

 

Komary wyczuwają w ludziach wiele rzeczy: ciepło ludzkiego ciała, nasz pot oraz wyższe stężenie dwutlenku węgla w wydychanym przez nas powietrzu. Naszą krwią żywią się wyłącznie samice komarów, które do swojego istnienia potrzebują białka. Czy jesteśmy w stanie je przechytrzyć?

 

Na szczęście istnieje wiele naturalnych sposobów, które pomagają w walce z komarami. Nie chodzi tu o specjalistyczne specyfiki ochronne, które niestety często z ochroną mają mało wspólnego. Komary to tylko zwykłe owady, które nie odnajdują się w każdych warunkach. Trzeba tylko znaleźć na nie sposób! Zapach, produkt, rośliny czy witaminy! Sprawdźmy, jakie z naturalnych sposobów (bardzo prostych) działają na komary! Nigdy więcej ukąszeń!

 

Po pierwsze olejki zapachowe. Komarzyce naprawdę wystraszą się woni cytryny, wanilii, sosny, kokosu, pomarańczy czy anyżu, który będzie ulatniał się z naszego ciała. Taki olejek jest naprawdę tani, ale jeśli macie na to ochotę, możecie go stworzyć samodzielnie. Wystarczy do butelki z atomizerem wlać około 20 ml wybranego olejku, dolać do niej niecałą szklankę wódki i wszystko razem ze sobą wymieszać. Grunt to wybrać olejki eteryczne! One naprawdę skutecznie odstraszą te paskudne owady!

 

Po drugie, komary nie są także fanami uprawy roślin – tych, które możemy posiadać nawet we własnym mieszkaniu. Najbardziej skuteczną z nich jest kocimiętka, której naturalnym składnikiem jest właśnie olejek eteryczny – neptalakton. Jest to lecznicza roślina mogąca rosnąć w normalnych warunkach domowych. Stawiając ja na naszym parapecie, wystawiamy komary na poważną próbę!

 

Podobne właściwości do kocimiętki mają m.in.: pelargonie, bazylia czy liście mięty. Silna woń ziół skutecznie odstraszy nawet najbardziej wścibskie komarzyce! A ty dodatkowo będziesz miała pod ręką świeże zioła, które będziesz mogła dodać do ugotowanych przez siebie potraw!

 

Jeśli rośliny i olejki Was nie przekonują, może skusicie się na dostarczenie naszemu organizmowi większej dawki witaminy B, która również pomoże w walce z komarami. Zmienia ona bowiem skład chemiczny naszego potu. Wyobraźcie sobie, że ten konkretny rodzaj potu, który wytworzy się dzięki wit. B nie zadowala komarów! Niestety, trzeba wiedzieć, że aby ten patent skutecznie zadziałał, powinniśmy odbyć co najmniej miesięczną kurację! W wolnych chwilach zajadajcie pełnoziarniste produkty i banany – w nich jest naprawdę dużo witaminy B.

 

Nic nas także nie kosztuje jeszcze bardziej skrupulatne i regularne dbanie o higienę osobistą. Zapach potu zwabia komary, a konkretnie amoniak i kwas mlekowy, które zostają wówczas przez nasze ciało wytworzone. Dbanie o siebie jest więc jak najbardziej wskazane! Komary nie przepadają także za jasnymi kolorami naszych ubrań. Jeśli jesteśmy ubrani w ciuchy czarne, granatowe czy szare, istnieje większe prawdopodobieństwo ukąszenia nas przez nie. Lepiej nie zapeszać!

 

Dla odważnych istnieje także sposób, który pomoże nam… uśpić komary. Jak to zrobić? Terpentyna działa na owady jak środek usypiający. Warto go jednak używać tylko w przypadku ich wielkiej plagi! Terpentyna to składnik, który działa jako rozpuszczalnik farb i olejów. Słoiczek z taką mazią możemy umieścić w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu. O poranku wszystkie komary, jakie znalazły się w tym pomieszczeniu, nie będą już dawały oznak życia. Człowiek nie powinien jednak wdychać oparów tej substancji, ponieważ jest ona dość szkodliwa dla zdrowia.

 

Ostatnimi naturalnymi sposobami są także ocet i cebula. Te produkty z pewnością każdy z nas posiada w swoim domu. Nie pomyśleliście pewnie, że można by ich użyć do skutecznej walki z komarami. Intensywny zapach cebuli nie pozwoli owadom do woli buszować po naszych pokojach. Przekrój ją i poukładaj w kilku częściach domu na talerzyku, a będziesz mógł spać spokojnie! To samo stanie się w przypadku nasączenia zwykłej gąbki octem, którego charakterystyczny zapach również zadziała na komary odstraszająco.

 

Gotowe na walkę z komarami? Już wiecie co na komary działa najskuteczniej!

 

OS

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2