sen

Czego nie wiesz o snach, a powinnaś!

by • 18/05/2018 • ZdrowieComments (2)1563

 

Oniryzm, magia, sny – świat snów od zawsze fascynował i zaskakiwał. Tajemniczość i brak możliwość objaśnienia wszelkich zjawisk z nim związanych przemawia na jego korzyść. Marzenia towarzyszą nam niemal każdej nocy. Ciągle się zastanawiamy, dlaczego akurat ta a nie inna sytuacja była przedmiotem naszego snu? Czy miał on jakieś znaczenie? Istnieje wiele interesujących faktów na temat snów, które postanowiłyśmy Wam przybliżyć. Usiądźcie wygodnie i przenieście się do świata marzeń sennych w rzeczywistości!

 

Jednym z pierwszych i ciekawszych faktów dotyczących snów jest to, że mogą one składać się z obrazów sytuacji, w której już kiedyś uczestniczyliśmy. Oznacza to, że twoje prawdziwe życie może ujawnić się właśnie w śnie. Czy kiedykolwiek zdarzyło się ci się słyszeć jakiś utwór w snach, a kiedy się obudziłaś, wyszło na jaw, że ta piosenka właśnie jest grana w ulubionym radiu? A może pamiętasz, jak bardzo pragnęłaś, aby budzik zadzwonił później i później, a nagle budzisz się mniej więcej o tej samej porze, co ustawiony budzik? Co jest powodem takich zawirowań na tle jawy i snu? Jesteśmy w środku tzw. fazy REM, która jest najgłębszą z nich. Nasze ciało próbując się budzić, wpędza nas pomiędzy te dwie przestrzenie. To naprawdę magiczne i fascynujące!

 

Czy zdawałaś sobie sprawę z tego, że zwierzęta także potrafią śnić? Psy, koty, koniec, a nawet słonie mają zdolność do snów. Jeśli w waszym domu znajduje się psi ulubieniec, może byłyście kiedyś świadkiem jego/jej snów! Psy mogą podczas nich głośno szczekać lub wyć – one też czują i śnią!

 

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że nie każdy może poszczycić się magicznymi historiami ze świata snów, to nieprawda! Każdy człowiek śni. Inną kwestią jest pamiętanie swoich snów, które faktycznie u niektórych jest dość problematycznym procesem. Podczas całego życia człowiek zapamiętuje zaledwie 10% swoich marzeń sennych. Naiwne rady dotyczące tego, jak zapamiętać swoje sny przechodzą już od pokoleń. Zdradzimy Wam jedną z nich. Podobno zaraz po przebudzeniu nie wolno nam spojrzeć w okno, ponieważ cała senna opowieść w mig umknie nam z naszego umysłu. Wypróbujcie, a może wreszcie uda Wam się coś zapamiętać!

 

Najbardziej zadziwiającym faktem dotyczącym wiedzy na temat snów jest informacja twierdząca, że około 12% całej populacji ludzi na świecie śni tylko w… tonacji czarno-białej. Podobno przed 1950 r., kiedy telewizja, Internet nie były powszechnym zjawiskiem, nasze sny przypominały zazwyczaj film w klimacie retro. Naukowcy przekonują, że dopiero rewolucja elektroniczna i kulturalna, jaka miała miejsce na przestrzeni ostatnich 50-60 lat, dokonała zmian w naszych snach. Dopiero, gdy telewizja rozpoczęła nadawać w kolorowych barwach, nasze sny ustabilizowały się w takich, a nie innych odcieniach. Niestety, nie możemy potwierdzić tego zjawiska, ale same przyznacie, że jest to dość ciekawe i interesujące!

 

Interesującą rzeczą jest także fakt, że ludzie, którzy stali się niewidomymi dopiero po urodzeniu, mogą zobaczyć obrazy w swoich snach. Ci którzy nigdy nie widzieli, nie widzą obrazów podczas snu, ale w jakiś sposób słyszą, czują smak i zapach konkretnych sytuacji. Nawet lepiej i bardziej, niż przeciętni ludzie! Generalnie, ludzie niewidomi są bardziej wrażliwi i przeżywają sny bardziej intensywniej niż przeciętni ludzi. Dzięki temu mogą je na dłużej zapamiętywać w swoich umysłach!

 

Każdy z nas ma jakieś fantazje erotyczne. Wyobraża sobie różne seksualne sytuacje, w których jesteśmy świadkami. Co ciekawe, jest udowodnionym naukowo, że w trakcie snu… możemy przeżywać orgazm. Nawet, jeśli dana osoba nigdy nie doświadczyła go wcześniej. Wiele osób przekonuje, że ich senne orgazmy są sto razy lepsze i skuteczniejsze od tych w rzeczywistości. Lepiej nie mówcie tego swoim facetom i mężom!

 

Czy kiedykolwiek zastanawiałyście się nad tym, dlaczego śnicie akurat o tych a nie innych sytuacjach? Dlaczego śnią Wam się akurat te konkretne osoby? Jest do tego zasadne wytłumaczenie! Śnimy najczęściej o tych rzeczach i o tych sytuacjach, o których w ciągu dnia najbardziej myślimy, przejmujemy się. Sny często ukazują nam takie obrazy, jakie chcielibyśmy w rzeczywistości widzieć, np. kiedy śni nam się były chłopak, do którego chciałybyśmy wrócić.

 

Sny mogą być piękne, symboliczne, seksualne, a nawet przerażające. Marzenia senne to swego rodzaju ucieczka od rzeczywistości. Czy znacie jeszcze jakieś ciekawe i interesujące fakty na temat snów? Piszcie!

 

OS

Pin It

Related Posts

2 Responses to Czego nie wiesz o snach, a powinnaś!

  1. Anita B. pisze:

    Tak czułam, że zwierzęta też śnią, bo mój pies przez sen warczy:)

  2. Elżbieta pisze:

    Bywa tak czasami ,że jak mi się coś przyśni to mi się urealnia w rzeczywistości.Być może to wydaje się śmieszne ale tak było naprawdę wiele razy.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3