oscars

Co warto obejrzeć z pozycji oscarowych?

by • 16/03/2014 • Filmy, RozrywkaComments (0)2340

 

W tym roku najwięcej statuetek Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej otrzymał film ,,Grawitacja”, który zmiażdżył swoich rywali wygrywając w siedmiu kategoriach spośród 10 nominacji. Nie mniej jednak najlepszy okazał się film Stevea McQueena ,,Zniewolony”, który był także zdobywcą Złotego Globa w kategorii najlepszy dramat. Oscary za główne role pierwszoplanowe także się podzieliły. Najlepszym aktorem został Matthew McConaughey (,,Witaj w klubie”), z kolei najlepszą aktorką została Cate Blanchett (,,Blue Jasmine”).

 

Grawitacja

Dramat Science Fiction z głównymi rolami Sandry Bullock i Georga Clooneya. Cała akcja rozgrywa się w kosmosie. Po zniszczeniu stacji kosmicznej oboje próbują przerwać w przestrzeni bez grawitacji. Próbują dotrzeć do innej stacji. Po drodze muszą dokonać jednak ciężkich wyborów. Bohaterowie doświadczają rozterek moralnych po stracie współtowarzyszy. Ogromna pustka i cisza wpływają mocno na ich emocjonalność. Pomysł bardzo oryginalny na którego realizację przeznaczono 80 milionów dolarów. Dzięki temu dla wytrawnego oka kinomaniaka dostrzegalna będzie dbałość o szczegóły oraz wykonanie całego filmu. Dla wielbicieli kina akcji film ,,Grawitacja” wyda się dość nudną pozycją.

 

 

 

Zniewolony

Biograficzny dramat historyczny osadzony w połowie XIX wieku. Historia czarnoskórego mężczyzny (Chiwetel Ejiofor), który pomimo uzyskania praw wolności zostaje zniewolony. Porwany przez osoby poszukujące zysku i sprzedany przez handlarza niewolników. Oderwany od swojej rodziny: żony i dwójki dzieci walczy z nadzieją na przetrwanie i lepszy los w przyszłości. W filmie występują także: Michael Fassbender (,,Wstyd”, ,,X-Men: Pierwsza klasa”, ,,Bękarty wojny”),  Benedict Cumberbatch (,,Sherlock”). Wspaniały debiut Lupity Nyong’o jako nastoletniej niewolnicy zapewnił jej oscarową wygraną w kategorii najlepszej kobiecej roli drugoplanowej. Pomimo obsady na wysokim poziomie trzeba zaznaczyć, że nie jest to film dla wszystkich. Kino jest przeznaczone dla widzów o mocnych nerwach, którzy zniosą okrutne sceny traktowania niewolników.

 

 

 

Witaj w klubie

Biograficzny dramat o mężczyźnie chorym na HIV. Akcja filmu rozpoczyna się w połowie lat 80’ XX wieku. Ówczesna sytuacja osób chorych na HIV była dość trudna ze względu na brak skutecznych leków. Problemem jest także status osób zakażonych, które posiadają w większości orientację homoseksualną. Główny bohater (Matthew McConaughey) pomimo ,,wyroku śmierci” podejmuje jednak walkę z chorobą. Opadający z sił elektryk próbuje szukać alternatywnych rozwiązań dla osób zarażonych HIV. Świetna oscarowa rola męska McConaughey. Ponadto w filmie możemy zobaczyć: Jennifer Garner  oraz Jareda Leto, który za fenomenalną rolę transwestyty zdobył w tym roku Oscara.

 

 

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525