kobietacover2

Co zrobić aby nie przytyć przez Święta?

by • 23/12/2013 • ZdrowieComments (0)1689

 

Nadchodzi najtrudniejszy okres dla osób, które są na diecie. Święta Bożego Narodzenia oprócz prezentów, choinki i Kevina kojarzą nam się głównie ze znakomitymi przysmakami, które możemy znaleźć na wigilijnym stole.

 

Co zrobić aby nie przytyć przez Święta? Jak nie przybrać kilku kilogramów? O to kluczowe zasady.

 

1. Nie głoduj i delektuj sie posiłkami.

Najgorszym z możliwych rozwiązań jest całodzienna wstrzemięźliwość od jedzenia, tylko po to, aby wieczorem móc sobie pozwolić na coś więcej. Nie jedząc cały dzien nasz organizm pochłonie 5 krotnie większe porcje niż przyjąłby spożywając regularne posiłki. Drugą  zasadą, o której zawsze powinniśmy pamiętać, a szczególnie podczas świąt, jest jedzenie w wolnym tempie. Szybkie spożywanie posiłków sprawia, że się przejadamy, ponieważ zanim do mózgu dotrze sygnał o zaspokojeniu głodu, zjemy już kolejną, zupełnie nie potrzebną porcję.

 

2.Dobieraj porcje w odpowiednich ilościach.

Nie od dziś wiadomo, że mając w zasiegu wzroku 12 różnych potraw, które kuszą wyglądem i zapachem, chcielibyśmy spróbować wszystkiego. Oczywiście jest taka możliwość, weź po malutkim kawałku każdego przysmaku, pamiętając o tym, żeby zachować odpowiednie połączenia białka, węglowodanów i warzyw.

 

3. Zrezygnuj ze słodkich napojów gazowanych.

Zrezygnuj ze wszystkich tego rodzaju trunków, nie mają żadnych wartości odżywczych, a tylko dostarczaja puste kalorie, postaw na pyszny i zdrowo kompot z suszu.

 
 

 

4. Nie rezygnuj z wysiłku fizycznego.

Wbrew pozorom święta to idealny czas na uprawianie sportów, więcej wolnego czasu, odpowiednia atomosfera, to wszystko sprawia, że powinniśmy ruszyć się z kanapy i wykorzystać ten moment najlepiej jak się da. Basen, bieganie, narty, spacery, wybierz to co Ci najbardziej odpowiada, a oprócz spalania kalorri, zastrzyk pozywtynej energii, gwarantowany.

 

5.Pamiętaj co jest Toim celem, ćwicz silną wolę!

Święta są raz w roku, więc nie można sobie wszystkiego odmawiać, bo wtedy będziesz miała poczucie, że omija Cię to co najlepsze. Próbuj, smakuj, ale rób to wszystko z umiarem. Kiedy zjesz o jeden kawałek za dużo, weź psa i idź z nim na długi spacer. Najważniejszy we wszystkim jest zdrowy rozsądek, jeśli on Cie nie opuści, jestem pewna że święta nie okażą się „zabójcą” Twojej diety.

 

KJ

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525