co zrobic z choinka po swietach

Co zrobić z choinką po Świętach?

by • 08/01/2018 • Dom, Styl życiaComments (1)2349

 

Schronienie dla ryb

Mieszkasz w pobliżu stawu lub jeziora? Masz swój ulubiony zakątek, gdzie lubisz spędzać wakacje? Jeśli tylko pływają w tych stawach rybki, a ty lubisz pomagać zwierzętom, to wrzuć gałązki po choince do wody, dzięki czemu stworzysz wielkie schronienie i miejsce do karmienia dla ryb. Dowiedz się i upewnij, czy drzewko, twoja choinka nie miała nic wspólnego z chemicznymi nawozami, ponieważ w takich okolicznościach podobne działania są surowo zabronione. Jeśli masz w domu akwarium, możesz również stworzyć z małych cząstek pnia jakąś super kompozycję.

 

Ozdoby w ogródku

Masz ogród, w którym uwielbiasz spędzać latem czas? Wzdłuż płotu, posesji rosną Ci piękne krzewy, krzaki, które nie są niczym oddzielone od warstwy zielonej? Jeśli masz wizję i potrafisz w oczach zaprojektować sobie swoją prywatną ogródkową ozdobę w postaci małych pieńków świątecznego drzewka, który będziesz mogła wykorzystać jako krawędź chodnika, kwietnik, to nie zastanawiaj się! Pokrój pień drzewa tak, jak Ci się podoba i przyozdób swój ogródek – zobaczysz, jak pięknie będzie się prezentował wiosną i latem!

 

Oddaj choinkę

W każdym większym mieście mniej więcej w połowie stycznia rozpocznie się akcja odbioru naturalnych choinek, które już dłużej nie mogą być świąteczną ozdobą w domach czy różnego rodzaju instytucjach. Przez tydzień mieszkańcy miast będą mogli wrzucić swoje świąteczne drzewka do specjalnie przygotowanych kontenerów, którymi później miejskie przedsiębiorstwa gospodarcze będą ekologicznie gospodarować. Wszystkie choinki zostaną przekazane do kompostowni odpadów zielonych, gdzie zostaną wykorzystane do produkcji naturalnego nawozu. Taki nawóz może być potem stosowany jako nawóz organiczny czy brać udział w procesie rekultywacji gleb. Sprawdźcie, czy w waszym mieście również trwa taka akcja! Jeśli tak, to chyba lepiej oddać ją w imię szczytnego, ekologicznego celu, niż po prostu wyrzucić na śmietnik!

 

Macie jeszcze jakieś pomysły: co można zrobić z choinką po świętach?

 

OS

Pin It

Related Posts

One Response to Co zrobić z choinką po Świętach?

  1. Elżbieta pisze:

    Nawet nie miałam pojęcia ,że jest tyle możliwości wykorzystania żywej choinki.Może dlatego że mam sztuczną.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525