costa

Costa Blanca – 250 kilometrów słońca

by • 20/02/2015 • PodróżeComments (0)1933

 

Hiszpania jest bardzo popularnym kierunkiem obieranym przez Polaków. Półwysep Iberyjski przyciąga turystów piękną pogodą, dobrą kuchnią i serdeczną atmosferą. Najpopularniejsze w Hiszpanii są plaże – Costa Brava, Costa Blanca czy Costa del Sol gromadzą przybyszów z całego świata. Dodatkowo ceny na Półwyspie Iberyjskim są bardzo atrakcyjne, co stanowi dodatkowy argument przemawiający za wyjazdem właśnie w te okolice. Jest to czwarty najpopularniejszy kierunek wyjazdów Polaków. Kraj ten odwiedza rocznie około 55 milionów turystów z zagranicy i ustępuje on pod tym względem jedynie Francji.

 

Kraina morzem i piaskiem płynąca

Linia brzegowa Hiszpanii liczy 3 904 km, a wraz z wyspami 4964 km. Jest to jedno z najdłuższych i najatrakcyjniejszych wybrzeży w Europie. Na jej terytorium znajduje się aż 13 wysp zgrupowanych na dwóch archipelagach: Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim i Baleary na Morzu Śródziemnym. Wybrzeże hiszpańskie jest na ogół płaskie i dostępne. Na wschodzie i południu dominują piaszczyste plaże idealne do wypoczynku. Na północy zaś, pomijając Zatokę Biskajską można zobaczyć piękne klify. Ta różnorodność to jeden z powodów, dla którego odwiedzający kochają Hiszpanię i ciągle tam powracają.

 

Uroki kontynentalnej Hiszpanii

Małe nadmorskie miejscowości dają wiele możliwości jeśli chodzi o wypoczynek. W takich miejscach roi się od małych hotelików, pensjonatów, kameralnych kafejek, to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat. Istnieje też możliwość wynajęcia osobnego apartamentu z widokiem na morze. – Przy dłuższym pobycie jest to o wiele mniejszy wydatek. Osobny apartament zapewnia więcej prywatności i swobody w spędzaniu wolnego czasu. Niejednokrotnie ma też wyższy standard. Osiedla, na których wynajmowane są apartamenty posiadają często basen czy parking podziemny. W hiszpańskich kurortach to norma – mówi Ireneusz Stąporek z firmy Dominium Invest.

Pobyt na wybrzeżu niesie za sobą wiele możliwości. Oprócz zażywania kąpieli słonecznych, można wybrać się do pobliskich większych miast, aby pozwiedzać i poznać historię. Walencja, Murcia, Saragossa czy Malaga są na wyciągnięcie ręki. Nadmorskie miejscowości oferują też rejsy promem i dogodne połączenia samolotowe, dzięki którym można też szybko dostać się na hiszpańskie wyspy.

 

benidorm

 

Costa Blanca

Region Costa Blanca obejmuje 250 km wybrzeża w okolicach Walencji. To 325 dni w roku z błękitnym niebem i kwintesencja klimatu, o którym marzą niezliczone ilości obywateli Europy. Na Costa Blance znajdują się najpiękniejsze kąpieliska wschodniej Hiszpanii – Benidorm i Calpe, które ze względu na liczbę turystów mogą zostać uznane za Mekkę plażowiczów. Oprócz kąpieli morskich i słonecznych można też pozwiedzać. W okolicy znajduje się kilka interesujących historycznie miast, takich jak Alteia, Alicante czy uzdrowisko Torrevieja. Pola golfowe, urokliwe mariny, skałki czy zamki – to na białym wybrzeżu codzienność. Z byłego mauretańskiego miasteczka – Denii kursują regularnie promy na Ibizę i Majorkę.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525