czosnek-w-tabletkach-i-syropie-–-kiedy-warto-go-stosowac

Czosnek w tabletkach i syropie – kiedy warto go stosować?

by • 31/07/2018 • KuchniaComments (0)395

 

Wyjątkowe właściwości czosnku znane są od dawna. Chętnie stosowały go także nasze prababki, między innymi jako naturalny antybiotyk. Czosnek wspomaga hamowanie rozwoju bakterii, zwalczanie infekcji, wspiera także regulację ciśnienia krwi. Nie każdy musi jednak przepadać za tym warzywem – szczególnie za jego ostrym zapachem. Jeżeli chcesz być zdrowszy, a niekoniecznie zajadać się surowym czosnkiem, wybierz czosnek w tabletkach lub syropie.

 

Jaka jest tajemnica czosnku?

O tym, że czosnek jest zdrowy, słyszeli chyba wszyscy. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę dlaczego. To warzywo kryje w sobie dużo witamin i minerałów! Po pierwsze – znajdują się w nim tzw. związki flawonoidowe, które mają działanie przeciwgrzybicze i opóźniające procesy starzenia. Po drugie – aminokwasy, czyli związki, które odpowiadają za budowę Twojego organizmu oraz gospodarkę hormonalną. W czosnku są także saponiny, cukry, witaminy z grupy B (B1 i B2,) PP, prowitamina A oraz liczne sole mineralne.

Jakby tego było mało, w składzie czosnku znajdziesz rzadkie mikroelementy (np. kobalt, chrom czy nikiel). One również mają zbawienny wpływ na Twój organizm.  Ale najcenniejsze w czosnku są olejki zawierające allicynę. Warto wiedzieć, że to właśnie allicyna ma właściwości antybakteryjne i te podobne do antybiotyku.

Czosnek przydaje się też w diecie. Zapewnia równowagę mikrobiologiczną jelit i wspomaga trawienie. To za sprawą przyspieszania i, co więcej, zwiększania wydzielania żółci. Jeżeli spożywasz ciężkie, tłuste jedzenie, warto abyś dodatkowo zażywał preparaty, które zawierają czosnek – tabletki czy syropy.

 

Syropy z czosnku i tabletki czosnkowe – kiedy je stosować?

Syrop z czosnku? Pierwsza reakcja – skrzywienie. Nie każdy lubi ostry zapach i charakterystyczny smak tego warzywa. Podejście do czosnku może się jednak zmienić, gdy poznasz jego właściwości. Czy wiesz, że „czosnkowe preparaty” pomogą uzyskać Ci energię po dużym wysiłku? Syropy czy tabletki z czosnkiem zawierają aminokwasy – to dzięki nim masz szansę szybciej się zregenerować.

Ale czy wiesz, że czosnek możesz podawać także młodszym? Na przykład syrop z czosnku dla dzieci w naturalny sposób pomoże zwalczyć infekcje układu oddechowego. Podobnie jak czosnek w tabletkach dla dzieci. Czosnek pomaga zbić temperaturę, udrożnić drogi oddechowe, ale co ważniejsze – wzmacnia cały organizm.

Naturalnym działaniem czosnku jest również walka z wirusami i pasożytami, na które w zasadzie jesteśmy narażeni każdego dnia – a często o tym zapominamy. Suplementacja zdrowej diety przy pomocy tabletek z czosnkiem jest zatem bardzo uzasadniona.

 

Czosnek w tabletkach na piękną cerę – i co jeszcze?

Przeciwutleniacze zawarte w czosnku spowalniają proces starzenia się organizmu i neutralizują wolne rodniki. Dzięki przeciwutleniaczom skóra również wygląda bardziej zdrowo i promiennie. Nic dziwnego, że czosnek w tabletkach poleca się osobom, które szczególnie chciałyby zadbać o swój wygląd.

Tabletki czosnkowe mogą być też pomocne w walce z wypryskami. Po te specyfiki mogą sięgnąć zarówno młode, jak i starsze osoby, które borykają się z problemami skórnymi – warto jednak wcześniej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jak widać, czosnek w kapsułkach, tabletkach czy syropie może być skuteczny jako środek wspomagający przy naprawdę wielu dolegliwościach. To dobre rozwiązanie zwłaszcza jeśli nie jesteś największym fanem tego warzywa – w jego surowej wersji.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525