Czy tusz do rzęs rzeczywiście może oprzeć się wodzie?

Czy tusz do rzęs rzeczywiście może oprzeć się wodzie?

by • 21/12/2018 • Makijaż, UrodaComments (0)722

 

Rozmazany tusz do rzęs? Ten problem zna chyba każda kobieta. Wystarczy chwila nieuwagi, pociągnięcie ręką, czy na nieszczęście – deszcz. To sprawia, że nawet najpiękniejszy make-up szybko odchodzi w zapomnienie. I na nic wielogodzinne szykowanie się i stanie przed lustrem… Dlatego warto wiedzieć, po jakie kosmetyki sięgać, by makijaż był trwały i wytrzymał nawet podczas ulewy.

 

Hipnotyzujące spojrzenie dzięki pięknie podkreślonym rzęsom to najważniejszy element makijażu. W tym celu niezbędny jest dobrej jakości tusz do rzęs, który nie skleja włosków i poprawia ich kondycję, gwarantując nieziemski efekt już po kilku pociągnięciach szczoteczką. Jednak nie ma nic gorszego niż tzw. rozmazane oko, a dokładnie chodzi o rozmazany tusz (na oku, pod nim czy obok). Zdarza się tak z wielu powodów, najczęstszym jest wilgoć oraz zamoczenie rzęs – np. podczas deszczu czy przez płacz. Aby tego uniknąć, konieczne jest więc sięgnięcie po odpowiednie kosmetyki.

 

Tusz do rzęs – co warto o nim wiedzieć?

Tusz do rzęs, nazywany też często maskarą (pochodzi z ang. słowa mascara), służy do malowania włosków wokół oka. Jest niewątpliwie dopełnieniem make-upu. Dzięki niemu  rzęsy wyglądają olśniewająco. Musi być on jednak odpowiednio do nich dobrany. W przypadku krótkich rzęs sprawdzi się kosmetyk wydłużający, prostych – podkręcający, a cienkich – pogrubiający. Znane marki (L’Oreal, Rimmel, Maybelline, itp.) mają w swojej ofercie dobrej jakości kosmetyki, które łączą w sobie wszystkie powyższe cechy, nadając rzęsom niesamowitego wyglądu.

Warto wiedzieć, że rzęsy farbowano już w starożytności. Wówczas tworzono specjalne mieszanki z oliwy, sadzy i białka. Obecnie mamy gotowe produkty w przeróżnych rodzajach, ze specjalnymi szczoteczkami, itp.

 

Czy możliwe, by tusz się nie rozmazywał?

Standardowy tusz rozmazuje się pod wpływem wody. Wystarczy więc duża wilgoć, deszcz czy łzy, by pod oczami pojawiły się nieestetyczne czarne smugi. Wówczas nawet najpiękniejszy make-up odchodzi w zapomnienie. Dlatego na kosmetycznym rynku pojawił się tusz do rzęs, który jest wodoodporny, który nie zmywa się i nie rozmazuje pod wpływem wody. Wszystko dzięki składnikom hydrofobizującym, do których zaliczymy np. żywicę polimerową. Tusz ten dodatkowo ma wielokrotną zawartość wosków oraz innych dodatków, które tak jak w zwykłym kosmetyku pogrubiają, podkręcają, wydłużają (czy też wszystko jednocześnie) rzęsy.

Tusz do rzęs, który jest wodoodporny wymaga włożenia większego wysiłku w demakijaż. W tym celu należy używać specjalistycznych produktów – płynu micelarnego, mleczka, pianki bądź innych specyfików do demakijażu. Należy nałożyć preparat na wacik i przyłożyć do pomalowanych rzęs oraz odczekać chwilę, aż maskara się rozpuści i będzie można ją spokojnie zmyć.

 

Czy tusz do rzęs rzeczywiście może oprzeć się wodzie?

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525