butyshoes

Damskie buty trekkingowe na lato, czyli polecane obuwie na górskie wędrówki

by • 22/06/2018 • ModaComments (0)409

 

Lato to pora chętnie wybierana przez turystów na różnego rodzaju wycieczki górskie. W zależności od tego, jaki jest cel takiej wyprawy oraz stopień zaawansowania turysty, bezwzględnie należy zadbać o odpowiednie obuwie w trakcie zdobywania szczytu. Bardzo często, kuszone wysoką temperaturą oraz pięknym słońcem, pragniemy nieco poluzować zasady i decydujemy się na cieńsze, nieprzystosowane do warunków modele. Czy to, aby na pewno takie dobre rozwiązanie? Dlaczego w takiej sytuacji sprawdzą się najlepiej damskie buty trekkingowe? Jakie cechy posiadają? Wyjaśniamy!

 

Wodoodporność

W trakcie każdej wycieczki – niezależnie od tego, czy to spacer po ruinach zamku czy górskim szlaku, komfort stóp jest najważniejszy. Jak go utrzymać w trakcie deszczu? Tylko z wodoodpornym obuwiem, a buty trekkingowe takie właśnie są! W kwestii gór pewna jest tylko jedna rzecz – nieprzewidywalna pogoda. Czasem, mimo tego, że wszystkie znaki na niebie wskazują piękny i słoneczny dzień, to w okolicach szczytu możemy się zderzyć z siarczystą ulewą. Zwykłe buty nie przetrwają tej próby sił i w bardzo szybkim tempie pozbawią stopy komfortu, narażając je tym samym na urazy mechaniczne.

 

Odpowiednia przyczepność

Odpowiednia przyczepność to sprawa, której w żadnym wypadku nie należy bagatelizować. Mimo że, latem, ścieżki górskie nie bywają tak śliskie jak podczas innych pór roku, to absolutnie nie wolno dopuścić do zaniedbania w tej kwestii. Bieżnik, wykonany z dobrej jakości gumy, to podstawowy element, który zapewni każdej z nas bezpieczną i wygodną wędrówkę. Damskie buty trekkingowe są najlepszym wyborem, ponieważ cechują się bardzo dobrą przyczepnością – czego nie można powiedzieć o zwykłym obuwiu sportowym.

 

Właściwości oddychające

Przed nami kolejna, niezwykle ważna sprawa, a mianowicie właściwości oddychające obuwia górskiego. Kwestia ta, jest szczególnie istotna w lecie, kiedy temperatura sięga najwyższych stopni. W tym przypadku warto postawić na model butów trekkingowych, który mimo właściwości wodoodpornych, zapewni transmisję wilgoci na zewnątrz obuwia.

 

Elastyczność zapewniająca wygodę ruchu 

Dobre buty trekkingowe cechują się elastycznością, której celem jest zapewnienie swobody ruchów oraz odpowiedni poziom stabilizacji. Komfort i wygoda są bardzo ważnymi czynnikami podczas całodniowych wędrówek, które warunkują przyjemność odczuwaną z tej formy aktywności. Perspektywa cudownego dnia na łonie natury coraz bliżej? Zaopatrz się w wygodne buty trekkingowe i zdobywaj szczyty!

Butów trekkingowych w atrakcyjnych cenach szukaj np. w sklepie https://www.butyraj.pl/

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525