deplask2

Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg i ile trwa?

by • 22/08/2019 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)1134

 

Depilacja laserowa to jedyny obecnie sposób usuwania zbędnego owłosienia, który pomaga pozbyć się niechcianych włosków na stałe. Systematyczne powtarzanie zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych, pozwala zlikwidować na zawsze nawet 98% wszystkich, znajdujących się na danym obszarze skóry, włosów. Jak wygląda jednak pojedyncza sesja laserowa i ile w rzeczywistości trwa zabieg?

 

Zabieg depilacji laserowej – jak przebiega?

Sam zabieg wykonywany w profesjonalnym gabinecie poprzedzony zostaje odpowiednią konsultacją. Kosmetolog przeprowadza krótki wywiad z klientką lub klientem, jednocześnie wykluczając wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz ocenia faktyczny stan skóry, a także kolor i grubość posiadanego owłosienia. Na podstawie otrzymanych wyników precyzyjnie dobiera potem parametry wiązki laserowej.

Depilacja laserowa polega wyłącznie na równomiernym oddziaływaniu lasera na wybranych partiach ciała. W trakcie zabiegu niektórzy odczuwają delikatne mrowienie, pieczenie albo swędzenie, jednak zależy to jedynie od indywidualnych predyspozycji oraz jakości wykorzystywanego sprzętu. Podczas zabiegu urządzenie wysyła wiązki bezpośrednio do cebulki włosa oraz struktur odpowiadających za jego wzrost. W tym celu laser wychwytuje melaninę, czyli barwnik, który nadaje kolor owłosieniu. Dzięki temu, może od środka zniszczyć struktury włosa, jednocześnie nie uszkadzając innych tkanek skóry.

 

Depilacja laserowa – ile trwa?

Osoby, które zastanawiają się jak długo trwa zabieg depilacji laserowej muszą zdawać sobie sprawę, że długość wykonywanej pojedynczej sesji zależy wyłącznie od tego, na jakiej powierzchni ciała wykonywany jest zabieg. Nowoczesne lasery takie jak Light Sheer wyposażone są w dwie różnorodne głowice, co pozwala na bardziej precyzyjne, a co za tym idzie szybsze przeprowadzenie depilacji. Większa głowica, może więc usunąć włoski znajdujące się na pachach jedynie w cztery minuty. Długość trwania sesji laserowej na inne partie ciała waha się od pięciu do czterdziestu minut.

Zdecydowanie najwięcej czasu należy poświęcić na depilację całych nóg (łydek i ud). Usuwanie zbędnego owłosienia z bikini to najczęściej kwestia od dziesięciu do dwudziestu pięciu minut (w zależności od wybranego typu depilacji okolic intymnych). Eliminowanie włosów z wąsika wymaga dziesięciu minut. Z kolei panowie, którzy chcą pozbyć się owłosienia z pleców lub klatki piersiowej, muszą zarezerwować czas na zabieg trwający maksymalnie trzydzieści minut.

Depilacja laserowa jest obecnie najchętniej wykonywanym zabiegiem w gabinetach kosmetycznych. Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie warto poddać się laserowemu usuwaniu owłosienia, koniecznie sprawdź salony Depilacja.pl! Te profesjonalne gabinety specjalizują się wyłącznie w depilacji laserowej, dlatego wszystkie zabiegi wykonywane są na najwyższej jakości sprzęcie, skutecznie redukującym ilość niechcianych włosów. Decydując się na usuwanie owłosienia wraz z Depilacja.pl możesz również skorzystać z korzystnych pakietów, które za niską cenę pozwolą Ci pozbyć się włosów z kilku części ciała. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.