depilacja

Depilacja – fakty i mity, które musisz odkryć!

by • 06/07/2018 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)3054

 

Upierdliwe, irytujące włoski, które non stop odrastają doprowadzą Was do szaleństwa? Regularna depilacja spędza sen z powiek, a mnogość informacji sprawiła, że w Waszych głowach pojawił się „depilacyjny” szum? Nic się nie martwcie! Przychodzimy z odsieczą i odpowiemy na pytania związane z usuwaniem włosków raz na zawsze! Oto prawdy i kłamstwa dotyczące depilacji!

 

DEPILACJA WOSKIEM I UŻYWANIE DEPILATORA OSŁABIA WŁOSY – PRAWDA

Nie jest zdrowym działaniem ciągłe i regularne używanie depilatora lub depilowanie się woskiem, ponieważ wyrywany wówczas włos pozbywa się cebulki. Oznacza to, że wolniej on odrasta i w konsekwencji jest słabszy.

 

DEPILATOR USUNIE KAŻDY WŁOSEK – PRAWDA

Tak, to prawda! Depilator jest w stanie uporać się z każdym, nawet najmniejszym włoskiem. Niestety, co za tym również idzie, nie powinno się z nich korzystać, usuwając włoski z okolic miejsc intymnych. Dlaczego? Po takiej kuracji mogą bowiem wystąpić groźne podrażnienia, ból, które nie należą do najprzyjemniejszych. Lepiej więc uważać!

 

MOŻNA DEPILOWAĆ SIĘ MASZYNKĄ, UŻYWAJĄC MYDŁA – PRAWDA

Owszem, to prawda! Warto jednak liczyć się z konsekwencjami – w przypadku użycia mydła czy żelu pod prysznic, łatwiej nabawić się podrażnień skóry i rozmaitych skaleczeń. Jeśli chcesz mieć pewność, że twojej skórze nic nie grozi, zdecyduj się jednak na profesjonalną piankę lub żel do depilacji. One dobrze się pienią i depilacja będzie o niebo prostsza!

 

DEPILACJA KREMEM NIE POWODUJE PODRAŻNIEŃ SKÓRY – MIT

Otóż, oczywiście, że może powodować! W składzie wszystkich kremów odpowiednich do depilacji znajdują się naprawdę silne składniki, które mogą zadziałać, szczególnie na delikatną skórę drażniąco. Niestety, jeśli już korzystacie z dobrodziejstw takiego specyfiku, pamiętajcie o tym, aby nie trzymać kremu na skórze dłużej niż jest to powiedziane na opakowaniu. Czas aplikacji nie powinien przekroczyć czasu na to przeznaczonego! Jeśli wasze włoski rosną szybko i są mocne, to niestety, ale krem do depilacji (nawet najlepszy!) może nie dać spektakularnych efektów.

Co ważne, kremy do depilacji mogą uczulać. Warto więc najpierw przetestować fragment skóry nowym specyfikiem, żeby potem nie wylądować u lekarza specjalisty z poważnymi podrażnieniami skóry.

 

TRZEBA ODCZEKAĆ OKOŁO 3 MIESIĘCY, ABY MÓC OPALAĆ SIĘ PO DEPILACJI LASEROWEJ – MIT

Fakt, trzeba odczekać, ale ten okres jest wyssany z palca. Już około miesiąca po profesjonalnej laserowej depilacji będziesz mogła wybrać się na wakacje. Nie będzie kłopotu z opalaniem! Kontynuacja zabiegów może jednak nastąpić dopiero po kilku miesiącach od powrotu z ciepłych rajskich miejsc, po tym, jak opalenizna zniknie.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3