depilacja

Depilacja – fakty i mity, które musisz odkryć!

by • 06/07/2018 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)2455

 

LEPIEJ USUWAĆ WŁOSKI, GDY SĄ DŁUŻSZE – PRAWDA I MIT

Wszystko zależy bowiem od kuracji, jaką wybierzecie. Niektóre kremy do depilacji mogą sobie gorzej poradzić z krótkimi włoskami. Z kolei używanie plastrów lub wosku wymaga od Was tego, aby zapuścić nieco włoski, nawet do długości 6-7 mm. Jeśli używacie depilatora, 2-3 mm są w porządku, aby go użyć.

 

PRZED UŻYCIEM PLASTRÓW NALEŻY ROZGRZAĆ SKÓRĘ W GORĄCEJ WODZIE – MIT

Okazuje się, że to mit. Nie jest prawdą, że rozgrzana skóra pomaga stać się włoskom bardziej miękka. Wręcz przeciwnie warto bowiem ochłodzić skórę przed taką depilacją. Identycznie powinniśmy zachować się w przypadku użycia depilatora. Pamiętajcie również, aby rozpoczynając kurację usuwania niechcianych włosów, przygotować do niej ciało: skóra powinna być czysta i sucha. Żadne namaczanie włosków nie pomoże Wam w osiągnięciu lepszego efektu!

 

DEPILACJA LASEROWA TO NAJBARDZIEJ SKUTECZNA FORMA DEPILACJI – PRAWDA

Niestety, mimo kosztów i bólu jaki jest związany z depilacją laserową, to nie ma nią mocnych! Zabieg może być skuteczny nawet w 90% przypadkach. Włoski odrastają rzadziej (nawet na kilkanaście miesięcy), choć musisz liczyć się z tym, że to kwestia indywidualna, więc jeśli akurat masz mocne włoski, mogą się one szybciej przebić na powierzchnię skóry.

 

UŻYWANIE MASZYNKI SPRAWIA, ŻE ODRASTAJĄ MOCNIEJSZE WŁOSKI – MIT

Włoski, które odrastają po zwykłej depilacji maszynką na pewno są ostrzejsze i grubsze, ale nie oznacza to, że nagle zmienia się ich całkowita struktura. To te same włoski. Fakt, nie są one komfortowe w dotyku, szczególnie w przypadku pań, które są posiadaczkami włosków w ciemnym, czarnym kolorze.

 

OS

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525