banany

Dieta bananowa – schudnij 7kg!

by • 03/04/2020 • Dieta, Na czasieComments (0)12720

  

Dieta bananowa zyskała sobie rzesze miłośników po tym, jak japońska śpiewaczka operowa Kumiko Mori przyznała, że schudła dzięki niej aż 7 kilogramów. Choć sama jej wizja brzmi bardzo egzotycznie, wiele kobiet coraz częściej się na nią decyduje. Czy faktycznie da się zrzucić zbędne kilogramy dzięki spożywaniu jednego ze smaczniejszych owoców, jakimi są banany? Sprawdźmy czy dieta bananowa faktycznie działa.  

 

Nie ulega wątpliwości, że banany są źródłem cennych składników mineralnych. Poza dużą zawartością witaminy B i C, zawierają również wiele minerałów tj. magnez, żelazo czy cynk. Jeden banan zawiera również około 500 mg potasu, który pomaga obniżyć ciśnienie krwi i reguluje równowagę płynów w organizmie. Dziwić może jednak koncepcja bananowej diety, skoro owoce te uważa się za jedne z bardziej kalorycznych. Nie trudno się jednak nie zgodzić, że banany zaspokajają głód na długi okres czas. Poza tym wspomagają odnowę komórek i wzmacniają układ na nerwowy. Banany korzystnie wpływają na nasz metabolizm. Z uwagi na dużą ilość tzw. nierozpuszczalnych węglowodanów pomagają skutecznie spalać tłuszcz. Dieta bananowa nie jest potwierdzona w 100% przez badaczy. Mimo to warto zwrócić na nią uwagę, ponieważ miliony osób na całym świecie, które przyciągnęła dieta bananowa i ją zastosowały, przekonują o jej sile. Banan nie zawiera soli, dlatego podczas diety woda nie będzie magazynowała się w naszym organizmie!

 

Dieta bananowa charakteryzuje się prostotą i szybkością. Choć spotyka się ona z wieloma kontrowersjami, może warto pokusić się o krótką próbę. Jeśli zależy Wam na szybkich efektach i wyjątkowo lubicie banany, warto spróbować. Pamiętajcie jednak, że jeśli chcecie zachować szczupłą sylwetkę na dłużej, po zakończeniu diety warto nadal odżywiać się zdrowo i dobrze. Unikajcie wszelkich używek tj. alkohol, słodyczy. Powinniście również nadal wykazywać dużą aktywność fizyczną!

 

Dodatkowo dieta bananowa nazywana jest przez wielu specjalistów sposobem na stres i zmęczenie. Wszystko przez obecność potasu w bananach, który odpowiada za prawidłowe przenoszenie impulsów nerwowych co wiąże się z naszym nastrojem i działaniem mięśni. 

 

Dieta bananowa posiada trzy warianty. Wybierz ten, który bardziej Ci odpowiada! Sprawdź na następnej stronie.

 

dieta bananowa

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525