dieta gorsetowa

Dieta gorsetowa – Hollywood oszalał!

by • 14/11/2014 • Dieta, KuchniaComments (0)3927

 

Pamiętacie z lekcji historii XIX-wieczną epokę wiktoriańską? To właśnie wtedy na dworach królewskich zapanowała moda na ciasno wiązane gorsety, dzięki którym kobiety czuły się atrakcyjne i seksowne. Podkreślanie figury w kształcie klepsydry, która w tamtych czasach była najbardziej pożądaną, pozwalało uwydatnić im swoje krągłości. Ciekawi Was, na czym polega dieta gorsetowa? Ile kilogramów możemy dzięki niej stracić? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

 

HOLLYWOODZKIE INSPIRACJE

Dietetyczne inspiracje z reguły płyną do nas znad Oceanu Atlantyckiego, a konkretnie ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanki uwielbiają próbować szalonych, niesprawdzonych i odważnych propozycji diet, które mogą pozbawić ich zbędnych kilogramów. Na punkcie diety gorsetowej oszalały najpierw gwiazdy wielkich ekranów, a w ślad za nimi podążyły ich naśladowczynie. Czy hollywoodzcy eksperci i lekarze wyrobili sobie już swoje zdanie na temat diety gorsetowej? Czy naprawdę jest zdrowa i nie zagraża naszemu organizmowi?

Aby odpowiedzieć na te pytania, warto najpierw szybko wyjaśnić, na czym tak naprawdę polega nowy, hollywoodzki fenomen diety gorsetowej. Kochane czytelniczki, czy zdarzyło Wam się kiedyś mieć na sobie gorset? Jeśli tak, to pewnie jesteście tego nieświadome, jak bardzo trenowałyście wówczas talię za pomocą właśnie wspomnianego wcześniej gorsetu. W pierwszej chwili może Wam się to wydawać dziwne i niezrozumiałe: jak można się zacząć odchudzać podczas noszenia na sobie ciasnych gorsetów?

 

GORSET ZE STALOWYMI FISZBINAMI RATUNKIEM NA…

Jak się jednak okazuje, gwiazda kina, Jessica Alba udowodniła całemu światu, że proces gorsetowania naprawdę ma w sobie moc i siłę sprawczą. Aktorka pochwaliła się, że zaraz po ciąży używała prawdziwego gorsetu ze stalowymi fiszbinami, który to miał za zadanie usprawnić Albie powrót do dawnej sylwetki i figury. Po tym jak gwiazda takich filmów jak „Honey” czy „Sin City: Miasto grzechu” przyznała się do stosowania takiety, inne hollywoodzkie postacie również zaczęły opowiadać o swoich gorsetowych doświadczeniach. Wyszło na jaw, że stosowały one dokładnie takie same metody. Amerykańska mentalność nie pozwoliła mieszkającym tam kobietom pominąć tak istotnego faktu, jaką jest dieta gorsetowa. Tysiące Amerykanek otwarcie przyznaje, że wykorzystuje technikę i pomysł diety gorsetowej po każdym porodzie.

 

FUNKCJE GORSETU

W XIX wieku gorset sprawował takie funkcje jak: usztywnienie tułowia, podkreślenie biustu, wysmuklenie sylwetki i talii. Dwa tysiąclecia później magiczny gorset uzyskał kolejne wyróżnienie: może nas odchudzić. Jak to zrobić? Należy trzymać się żelaznej zasady tj. noszenia gorsetu od 2 do 6 godzin dziennie i to przez 5 dni w tygodniu. Pomysłodawcy gorsetowej diety-cud radzą, aby kurację odchudzającą stosować przez około 1,5 miesiąca.

 

Na czym polega magiczna i cudotwórcza moc gorsetu i jak wypadają efekty w porównaniu do naszego zdrowia?

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3