dieta kopenhaska

Dieta Kopenhaska – 13 dniowy cud?

by • 09/02/2016 • DietaComments (0)3645

 

Każda rozpoczynana przez nas dieta niesie ze sobą mnóstwo nadziei związanych z szybkim zgubieniem zbędnych kilogramów. Wszystkie czekamy na ten moment, w którym wreszcie dobrane przez nas nawyki żywieniowe przyniosą oczekiwany i upragniony efekt. A jak same dobrze wiecie, znalezienie odpowiedniej diety nie należy do łatwych zadań! Czy dieta kopenhaska może znaleźć się na naszej ulubionej liście? Dlaczego jest tak popularna i czy faktycznie możemy dużo się po niej spodziewać? Czy 13 dni to wystarczający okres na zrzucenie sporej liczby kilogramów? Sprawdzamy i przekonujemy się!

 

13-dniowa droga do raju…

Dieta kopenhaska utożsamia się właśnie z takim hasłem. Jej twórcy zapewniają, że ta kuracja odchudzająca to istna dieta-cud. Dzięki niej, jak przekonują, już w 13 dni pozbędziecie się zbędnych kilogramów, odzyskacie zgrabną i smukłą sylwetkę, a do tego żaden efekt jo-jo nie będzie Wam straszny!

 

Sposób odżywiania…

Zdaniem jej miłośników dieta kopenhaska niesie ze sobą trzy koronne hasła, które mają się dla niej okazać zbawienne: rygorystyczne przestrzeganie zasad, silna wolna, zdolność do wyrzeczeń. Dieta kopenhaska, szwedzka, duńska (bo takie określenia też często pojawiają się w dietetycznym slangu) to z pewnością jedna z bardziej rygorystycznych diet, jakie istnieją na świecie.

Nie ma tu miejsca na modyfikowanie określonego planu żywieniowego – jeśli nie starczy nam sił i mocnej woli, to z efektów nici. Dieta kopenhaska ma stałe menu. Każda z nas decydująca się na jej rozpoczęcie musi być pewna, że znajdzie w sobie tyle siły, aby poświęcić się i potrafić sobie odmówić ulubionych przyjemności przez te 13 dni. Rokowania, co do zrzucenia zbędnych kilogramów wahają się między 4-8 kg. Choć jak uprzedzają dietetycy ta liczba może być zmienna w zależności od indywidualnych predyspozycji oraz naszej pierwotnej wagi.

 

Menu…

Najbliższe 13 dni to szczegółowo rozpisany plan menu ściśle określony, co do godziny. W ciągu dnia spożywamy trzy posiłki dziennie: śniadanie (między godziną 8:00 a 9:00), lunch (między 12:00 a 14:00) oraz obiad (między 16:00 a 18:00). Niestety, nie ma tu wliczonego posiłku w formie kolacji, dlatego po godzinie 18 jesteśmy zmuszone do restrykcyjnych przykazań: aż do kolejnego śniadania nie możemy się złamać i ściśle przestrzegać „nocnej głodówki”.

 

Na następnej stronie znajdziesz tradycyjny jadłospis diety kopenhaskiej.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525