dieta kopenhaska

Dieta OXY – chudnij szybko!

by • 28/02/2018 • Dieta, KuchniaComments (0)3303

 

Po srogiej zimie i grubych kurtkach, spodniach, które zakrywały wszystkie niedoskonałości, przyjdzie wkrótce czas na zwiewne sukienki, szorty i obcisłe topy… Niestety, pozimowy tłuszczyk na brzuchu i obszerne uda zaburzają tę utopijną wizję i sprawiają, że zaczynamy się swoją wagą bardzo stresować. Czas przejść na dietę! Czy nowa dieta OXY, której twórcy wzorowali się na diecie Dukana, pomoże nam w osiągnięciu naszego upragnionego celu?

 

Dieta OXY to dieta proteinowa, czyli oparta na produktach białkowych, która może Wam się kojarzyć z zasadami zawartymi w diecie Dukana. Ta innowacyjna wersja została jednak ulepszona i lekko zmieniona przez specjalistów. Według niektórych dietetyków jej nowa wersja nie jest niebezpieczna dla naszego organizmu, co bardzo często zarzucano pomysłodawcom diety Dukana.Czy faktycznie dieta OXY nie wpłynie negatywnie na nasz organizm? Czy można łatwo pozbyć się zbędnych kilogramów, nie tracąc przy tym na kondycji zdrowotnej?

 

NA CZYM POLEGA DIETA OXY?

Mówiąc w skrócie: dieta OXY polega na niczym innym jak na konkretnych trzech etapach odchudzania. Zdaniem niektórych optymistów korzystając z usług ulepszonej wersji diety proteinowej możemy pozbyć się nawet ponad 10 kilogramów w ciągu 3 tygodni. Swoimi działaniami jest bardzo zbliżona do swojej starszej siostry, czyli diety Dukana.

Podstawą i fundamentem diety OXY jest jednak specjalny shake, który pijemy każdego dnia w trakcie całego okresu trwania diety. „OXY Shake” ma składać się z owoców żurawiny, kefiru, otrąb pszennych, co ma nam zapewnić potężny zastrzyk pełen antyoksydantów potrzebnych do spalenia zbędnej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, usunie on regularnie wszelkie toksyny i bakterie z naszego organizmu, pomoże Wam w problemach nerek i wątroby, a także pomoże się regularniej wypróżniać. Dzięki takiemu shake’owi nie straszne Wam będą wahani nastrojów, zmęczenie czy spadek formy spowodowany ograniczonym menu.

 

Każda z tych trzech faz diety OXY obejmuje siedmiotygodniowy cykl, które dzielą się na:

 

ETAP 1: FAT BURNING

Pierwsze siedem dni to jeden, podstawowy cel: szybkie spalenie tkanki tłuszczowej. Menu ma być więc bogate w produkty, w których znajduje się białko pochodzenia zwierzęcego. Ono właśnie podane w odpowiedniej ilości ma bowiem intensywnie podkręcać tempo przemiany materii. Nie ma mowy o zaburzeniach metabolizmu: spożywanie produktów z białkiem zwierzęcym nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Można być więc spokojnym!

 

ETAP 2: STEP

Po ciężkim pierwszym tygodniu przychodzi czas na drugą fazę, która jest nazwana „STEP”. To czas, w którym trzeba będzie utrwalić dotychczasowe efekty diety, dlatego do naszego codziennego menu włączamy produkty spożywcze z białkiem roślinnym. Niektórzy fachowcy i dietetycy uważają, że powinniśmy zbalansować te dwie fazy: białko zwierzęce i roślinne do rezultatu pół na pół na cały dzień spożywania posiłków.

 

ETAP 3: BALANCE

Zachowanie równowagi i stabilizacja całej kuracji odchudzającej to najważniejsze zadanie, które zwykle jest „piętą achillesową” każdej z diet. Twórcy innowacyjnej formy diety białkowej pracowali długo nad tym, jak zapobiec niechcianemu efektowi jo-jo, dlatego trzeci etap diety OXY ma stanowić ilości węglowodanów, białek i tłuszczów, które są odpowiednie w stosunku do norm, jakie zaleca nam Instytut Żywności i Żywienia. Białko ma stanowić około 15-20% każdej wartości energetycznej diety.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2