dieta paleo

Dieta Paleo – jaskiniowy trend!

by • 06/10/2014 • DietaComments (1)2320

 

Dobra i odpowiednia dla naszego zdrowia powinna nie tylko nieść za sobą obietnicę zrzucenia 10 kg w ciągu miesiąca, ale również zmianę nawyków żywieniowych czy trybu życia. Większość dietetyków stawia dietę Paleo w ścisłej czołówce właśnie za sprawą mądrych przykazań. Czy dieta naszych przodków sprawi, że zgubimy zbędne kilogramy? Na czym polega dieta paleo i dlaczego warto jej spróbować? Co powinniście wiedzieć o tym dietetycznym jaskiniowym trendzie?

 

Dieta Paleo rozkochała w sobie nie tylko przeciętnych obywateli Stanów Zjednoczonych, ale także wiele gwiazd i celebrytów, którzy zgodnie przekonują, że jeśli naprawdę się postarasz i będziesz realizować jej założenia, będziesz mogła cieszyć się atrakcyjnym i młodym wyglądem oraz jeszcze lepszym samopoczuciem.

 

Co możemy jeść?

Pozornie może się wydawać, że osoby pozbawione silnej woli i motywacji nie dadzą rady przetrwać tych restrykcyjnych nawyków żywieniowych, jakie dyktuje dieta Paleo. To jednak mit! Menu nie jest bowiem ubogie, należy jednie przestrzegać zasadę spożywania ograniczonej liczby produktów. Jeśli nie wyobrażasz sobie posiłku bez mięsa, tym bardziej będziesz nią zachwycona. Dieta Paleo, zwana inaczej dietą jaskiniowców składa się z listy produktów, które niegdyś były pożywieniem naszych przodków. W dziennym menu powinny znaleźć się artykuły spożywcze z wysoką zawartością białka tj. owoce morza, wątróbka wołowa, pierś z kurczaka czy chude kotlety cielęce.

 

Żywiąc się różnym rodzajem mięsa, nie musimy się obawiać tego, że nasze posiłki nie będą pełnowartościowe i sycące. Uczucie głodu naprawdę nam nie grozi! Należy jednak zwrócić uwagę na tłuszcz – jeśli jakikolwiek się pojawia w mięsie, należy go szybko usunąć (np. z piersi z kurczaka). Dieta Paleo pomoże wam w szybkim sposobie zrzucić i zmniejszyć wielkość tkanki tłuszczowej. Nowe nawyki żywieniowe zagwarantują wam także poprawę nastroju, lepsze samopoczucie.

 

Jeśli jednak smak mięsnych potraw nie do końca ci leży, pamiętaj, że dieta Paleo to także zielone warzywa liściaste, orzechy włoskie, dziczyzna czy owoce morza. Możesz więc dobrać ulubione składniki i połączyć je ze sobą w codziennym menu. Zdrowe kwasy tłuszczowe omega 3 są podstawą w trakcie tej diety i to dzięki nim dostarczasz swojemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych i potrzebnych witamin.

 

Na następnej stronie podajemy przykładowy jadłospis.

 

Czego nie wolno jeść?

Dieta Paleo ma wielu zwolenników i przeciwników. Ci drudzy twierdzą, że składa się ona z bardzo restrykcyjnego jadłospisu. Miłośnicy z kolei optują za twierdzeniem, że to nie dieta, ale pomysł na życie. Jeśli regularnie dbasz o stosowne menu, trzymasz nawyki żywieniowe, możesz od czasu do czasu pozwolić sobie na odrobinę kulinarnego szaleństwa. Musisz jednak pamiętać, że jeśli zrobisz to za często, spowolnisz efekt diety.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

One Response to Dieta Paleo – jaskiniowy trend!

  1. Elżbieta pisze:

    Dieta jak na moje oko restrykcyjna, potrzebna jest silna wola i nie tylko wyrzeczenie tego co się lubi , a poprzednio się jadło.to jest ciężkie do pokonania Nie ma w składzie żadnego pieczywka jako dodatek do śniadania Potrawy tylko na parze , ja najlepiej się czuje jak zjem obiad dwu-daniowy. w sposób zdrowy przyrządzony w garnkach Zepter.,. Nie lubię za dużo słodyczy , używam cukru,tylko stewie,oraz mało solę.To taki wariant jeszcze u mnie byłby do przyjęcia.Warzyw zjadam jak najwięcej nieco mniej owoców.Jednak przyzwyczajenia żywieniowe, u mnie biorą górę,i moje wyrzeczenie to by były puste słowa. Ci co te zasady wprowadzą
    i to im wyjdzie to zazdroszczę tych pozytywnych efektów,to jest pięknego młodego wyglądu , wigoru oraz wspaniałego zdrowia.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525