DSC_0140

Dieta zgodna z grupą krwi

by • 10/10/2013 • Styl życia, ZdrowieComments (0)1550

 

Coraz więcej kobiet i mężczyzn chce o siebie dbać nie tylko ze względu na ładną sylwetkę, ale również po to, by przez lata cieszyć się zdrowiem. O sposobie odżywiania, dietach i odchudzaniu zostało napisane już tak wiele artykułów, książek i prac naukowych, że właściwie nie sposób wymyślić nic innowacyjnego ani oryginalnego. Od wielu lat popularnością cieszą się rozmaite diety i ćwiczenia, ale jedna z nich wyjątkowo podzieliła nie tylko zainteresowanych jej sprawdzeniem, a nawet samych dietetyków!

 

Dieta zgodna z grupą krwi to temat stosunkowo świeży, ale niezwykle dobrze zrelacjonowany i opisany w mediach. Popularność kontrowersyjna dieta zyskała kilka lat temu po wydaniu serii książek Petera J. D’Adamo, mimo to jej skuteczność nie została potwierdzona dotychczas żadnymi badaniami lekarskimi.

 

Zgodnie z założeniami diety, nasza grupa krwi definiuje składniki odżywcze, które są przez nas lepiej lub gorzej przyswajalne. Autor sugeruje, by, w zależności od niej, selekcjonować potrawy tak, by zawierały elementy lepiej tolerowane przez nasz organizm, gdyż inne mogą okazać się bardzo szkodliwe i powodować nie tylko nadwagę, ale też groźne choroby.

 

I tak: osoby z grupą krwi 0 powinny jeść przede wszystkim mięso, a unikać produktów zbożowych, dla tych z grupą A najzdrowszą opcją jest wegetarianizm, nie powinny zaś, oprócz mięsa, jeść otrębów ani bananów, natomiast te z grupą B nie powinny żałować sobie nabiału, powinny jednak uważać na krewetki i kokosy. To tylko kilka drobnych przykładów produktów, których spożywanie, według twórców diety zgodnej z grupą krwi, ma wpływ na metabolizm i zdrowie.

 

Czy to jednak bezpieczne?

Celem każdej diety jest poprawienie sylwetki i polepszenie stanu zdrowia, twórcy tej zaś mieli wyjątkowo celne argumenty. Połączenie posiłków z grupą krwi jest oryginalnym i na pewno przekonującym pomysłem, który warto skonsultować ze swoim lekarzem. Mało jest bowiem diet specjalnie przystosowanych do indywidualnego człowieka i jego potrzeb, a istniejące zalecenia żywieniowe specjalistów w dziedzinie dietetyki zwykle opierają się na tych samych uniwersalnych poradach. Zwolennicy rozmaitych diet powinni jednak pamiętać, by dostarczać organizmowi wszystkich składników odżywczych, a zachowają zdrowie bez względu na swoją grupę krwi.

 

Justyna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525