dieta zgodna z grupa krwi

Dieta zgodna z grupą krwi – hit czy mit?

by • 22/04/2020 • DietaComments (1)4902

 

Ostatnio bardzo modną wśród polskich gwiazd i celebrytek stała się dieta zgodna z grupą krwi, która zdaniem większości jej stosujących jest ogromnym hitem. Wiedzieć, co jeść, żeby nie przytyć – brzmi kusząco. Czy grupa krwi i geny faktycznie są w stanie powiedzieć nam dużo o sobie? Czy mogą stać się naszym sprzymierzeńcem w walce o zrzucenie zbędnych kilogramów? Postanowiłyśmy dowiedzieć się, na czym dokładnie polega i czym się charakteryzuje dieta zgodna z grupą krwi, dla której mnóstwo kobiet straciło swoją głowę! Sprawdźmy!

 

Dietetycy bardzo często powtarzają, że to co jest żywnością dla jednego człowieka, dla innego może być metaforyczną trucizną. W rzeczywistości moglibyśmy przymknąć na te słowa oko, ale dieta zgodna z grupą krwi i jej zasady można naprawdę z nimi zestawić. Wszystko układa się tu w jedną całość. Czy naprawdę organizm każdego człowieka ma automatycznie przypisany do grupy krwi swój prywatny jadłospis? Czy to naprawdę działa?

 

Amerykański lekarz Peter Adamo jest twórcą diety zgodnej z grupą krwi. Twierdzi on, że w naszych genach są zakodowane pewne cechy tj. zapotrzebowanie na składniki odżywcze z konkretnych produktów, specjalny typ metabolizmu, reakcje na stres, rodzaj osobowości. To grupa krwi i geny są, jego zdaniem, odpowiedzialne za to, że jedni mają lepszą przemianę materii podczas stosowania niektórych diet, podczas gdy u innych wciąż nie widać efektów zmiany nawyków żywieniowych.

 

Zdaniem Adamo każda grupa krwi charakteryzuje się różnymi prawami i zależnościami, które mają przełożenie na stosowaną przez nas dietę. U jednych dostarczanie dużej ilości białka może przynieść nawet pogorszenie intelektu czy stanu psychicznego, a u drugich białko będzie pewnego rodzaju paliwem do poprawy przemiany materii i przy regularnym jego spożywaniu nasza waga może naprawdę zmniejszyć się o kilka cyferek.

 

Przeprowadzone eksperymenty i doświadczenia na różnych ludziach nastrajają optymistycznie. Jeśli naprawdę będziemy stosować się do zaleceń lekarza, jeśli regularnie będzie korzystać ze specyficznej sumplementacji dobranej do naszej grupy krwi, możemy schudnąć nawet 2,5 kg tygodnia. Co więcej i co najważniejsze, doktorzy gwarantują również natychmiastową zmianę samopoczucia i poprawę kondycji zdrowia.

 

Jakie menu sprawdza się w przypadku każdej z grup? Sprawdź, co powinnaś jeść zgodnie ze swoją grupą krwi, aby cieszyć się piękną, nienaganną figurę i doskonałym samopoczuciem!

 

GRUPA KRWI „0”

Lubisz jeść względnie duże ilości mięsa? Bardzo dobrze! Jeśli jesteś posiadaczką grupy „0”, to każde zjedzone przez Ciebie mięso, zamieni się w energię. Dr Adamo nazwał takie osoby „myśliwymi” i porównał ich do naszych przodków z około 40 tysięcy lat temu. Ludzie jedli wtedy wyłącznie mięso, ich organizm był przyzwyczajony do mięsnych przysmaków, dlatego wszystkie z Was, które są miłośnikami mięsa, mogą spać spokojnie. Dieta dla grupy krwi „0” to dieta wysokobiałkowa oparta głównie na białkach zwierzęcych.

 

CO POWINNO ZNALEŹĆ SIĘ W TWOJEJ DIECIE?

Mięso i drób: chuda wołowina, baranina, cielęcina, dziczyzna, wątróbka 
Ryby i owoce morza: dorsz, halibut, łosoś makrela, śledź, szczupak
Nabiał: nie ma produktów wskazanych 
Tłuszcze: oliwa z oliwek, olej z siemienia lnianego 
Produkty zbożowe: nie ma produktów wskazanych
Chleb i grzanki: chleb esseński, chleb Ezekiela

 

JAKICH PRODUKTÓW POWINNAŚ UNIKAĆ?

Gęś, wieprzowina, łosoś wędzony, kawior, mleko, lody, jaja, jogurt, kefir, maślanka, ser żółty, biały, brie, olej kukurydziany, margaryna, pieczywo pszenne, wieloziarniste, otręby pszenne, bakłażan , kukurydza, ziemniaki, brukselka, pieczarki, oliwki, jeżyny, mandarynki, pomarańcze

 

nastepna

Pin It

Related Posts

One Response to Dieta zgodna z grupą krwi – hit czy mit?

  1. Elżbieta pisze:

    Bardzo mnie zainteresowała moja grupa ,już wiem co jest dobre,oraz czego unikać.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12