dj czy orkiestra

Wesele: DJ czy orkiestra?

by • 25/02/2018 • ŚlubComments (0)3158

 

Ceremonia ślubna to jeden z najważniejszych dni w waszym życiu. Ty i Twój partner chcecie, aby weselna noc była wyjątkowa i na zawsze zapomniana. Nieodłącznym elementem każdego polskiego wesela jest odpowiednio dobrana muzyka. To dźwięki i melodie gwarantują udaną zabawę. Każda para przyszłych małżonków staje przed trudnym wyborem: zatrudnić DJ-a czy wynająć profesjonalny zespół weselny? No właśnie, która z opcji jest lepsza? Jakimi kryteriami powinniście się kierować przy wyborze muzyków? Oto praktyczny przewodnik, który pozwoli Wam ocenić i pomoże w podjęciu decyzji: DJ czy orkiestra?

 

Według rodzinnych, kulturowych i narodowych tradycji polskie wesele kojarzy się z huczną zabawą, dobrą zabawą i brakiem nudy. Przybyli goście nie powinni nudzić się przy stole. Muzyka powinna zachęcać ich do wspólnych tańców do białego rana. Niestety, to na Parze Młodej spoczywa trudny obowiązek znalezienia osób, które będą potrafić rozkręcić weselną atmosferę i rozgrzać parkiet do czerwoności.

 

Najpierw warto się zastanowić i odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: jak chcielibyście, aby wyglądał wasz ślub? Jeśli liczba gości przekracza 100 osób, a wesele ma być huczne, wtedy powinno Wam zależeć na muzycznych przebojach, które są znane wszystkim zaproszonym. Muzyka musi przyciągać! No właśnie, ale jaka jest ta idealna muzyka, przy której każdy z gości będzie miał ochotę się bawić?

 

Musicie zdecydować, czy towarzystwo, jakie pojawi się na waszym weselu wolałoby bawić się przy starych szlagierach, muzyce rodem z lat. 70 i 80., czy może większość gości będzie preferować najnowsze kawałki znajome z popularnych rozgłośni radiowych? To Wy najlepiej znacie swoich gości i będziecie wiedzieć, przy jakim rodzaju muzyki będą się oni wspaniale bawić. Muzyka i jej rodzaj to jedno. Przed Wami najtrudniejsza decyzja: imprezę weselną będzie rozkręcał jednoosobowy zespół DJ-a czy kilku członków zespołu weselnego, którzy z reguły są weteranami i masterami w swoim fachu?

 

DJ

DJ jest niewątpliwie tańszą alternatywą. Płacicie za pracę tylko jemu, więc automatycznie jego gaża nie może równać się z kilkuosobowym zespołem. Jego wysiłek włożony w weselną zabawę jest zdecydowanie mniejszy: nie musi śpiewać, nie gra na instrumentach.

Wszystko zależy od tego, jakiego DJ-a będzie chcieli mieć na swoim weselu. Możecie poszukać tego, który cieszy się większą popularnością. Ceny będą się wahać w zależności od regionu i miejscowości, w którym wesele będzie się odbywać. Musicie się jednak liczyć z tym, że DJ zainkasuje od Was mniej więcej 50 – 150 zł/h.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2