dj czy orkiestra

Wesele: DJ czy orkiestra?

by • 12/03/2017 • ŚlubComments (0)2046

 

Podstawowa różnica między DJ-em a profesjonalnym zespołem jest taka, że DJ będzie korzystał z gotowych plików mp3, które będzie musiał umiejętnie zmiksować. Korzysta jedynie z płyt CD lub plików znajdujących się na jego komputerze. Niewątpliwie, jeśli zażyczycie sobie piosenkę, która jest dla Was ważna albo po prostu miło się Wam kojarzy, DJ nie będzie miał problemu ze znalezieniem jej dla Was. Co więcej, DJ-e są z reguły przygotowani na współpracę z Parą Młodą. Jeśli macie zestaw lub listę piosenek, których koniecznie chcecie słuchać podczas weselnego przyjęcia, możecie podzielić się nią z zatrudnionym DJ-em. Sami możecie ustalić, jaki gatunek muzyki ma przeważać, jakich piosenek kompletnie nie chcecie itp. itd.

 

+ cena

+ większy wkład w playlistę

+ / – brak zabaw weselnych

+ / – brak wodzireja

gotowa muzyka z płyt CD, plików mp3

brak bezpośredniego kontaktu z gośćmi

 

ZESPÓŁ WESELNY

Największą zaletą kapeli weselnej jest oczywiście muzyka na żywo. Prawdziwa, weselna muzyka to ta kojarzona z graniem i śpiewaniem na żywo. Trzeba zdawać sobie sprawę, że klimat kapel weselnych z reguły będzie bardziej odpowiadał gustom i zainteresowaniom muzycznym starszej ekipy gości. Jeśli jednak twoi znajomi również lubią czasami pobawić się przy starach hitach i szlagierach, nie masz się czego obawiać.

Zespół to żywy element każdego wesela. Główny wodzirej, wokalista czy wokalistka będzie zachęcał gości do tańca, proponował wiele konkursów, wyzwań (sami możecie również coś zaproponować od siebie). Kapela weselna będzie czuwać nad Wami: powie ze sceny, że to już czas na tort weselny czy toasty świadków.

Niestety, smutniejsza wiadomość to oczywiście kwestia ceny. Kwoty za wynajęcie takiej kilkuosobowej ekipy wahają się pomiędzy 1500 a nawet 5000 złotych. Im więcej członków zespołu, im więcej różnych instrumentów, tym drożej. Najlepsze weselne bandy są bardzo oblegane i jeśli chcecie, aby któryś z nich towarzyszył wam w najważniejszej nocy Waszego życia, musicie liczyć się z tym, że warto taką rezerwację zrobić na mniej więcej 1-2 lata wcześniej.

 

+ muzyka, śpiewanie na żywo

+ kontakt z gośćmi (zachęcanie do udziału w zabawach, tańcach)

+ bogactwo brzmień: różnorodność instrumentów

+ zespół zrobi wszystko, aby goście bawili się jak najlepiej

okrojony repertuar (choć w większości przypadków możecie ingerować i sugerować własne propozycje!)

cena

mniej świeżych, nowoczesnych przebojów (to też nie jest regułą!)

 

OS

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2