główne_20201126111809_download

Dlaczego dres Adidas zapisał się, jako ponadczasowy klasyk w świecie mody?

by • 29/11/2020 • ModaComments (0)288

 

Kultowy dres Adidas Beckenbauer z charakterystyczną koniczynką trefoil, jako logo to już klasyka. Założyciel firmy Adidas Adi Dassler w roku 1925 stworzył swoje pierwsze buty sportowe, a po ponad czterech dekadach, a dokładnie w 1967 roku postanowił również wypuścić linię odzieży sportowej. Chciał przetestować, jak będzie ona odbierana głównie przez sportowców.

 

Dlaczego zestaw dresowy Adidas zrewolucjonizował światową modę?

Ten wyjątkowy, sportowy komplet istnieje już od ponad 50-ciu lat i niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Jego charakterystyczny design z logo Adidas trefoil praktycznie nie zmienił się od wielu lat. Dres Adidas wykonany jest z połączenia wysokogatunkowych, lekkich, przewiewnych, syntetycznych materiałów. Posiada także trzy charakterystyczne pasy po bokach, rozsuwaną bluzę ze stójką oraz wygodne spodnie na gumie i ze ściągaczami. Dokładna nazwa tego sportowego zestawu to dres Adidas Beckenbauer. Pochodzi ona od niezwykle uzdolnionego, niemieckiego piłkarza Franza Beckenbauera, który na przełomie lat 60-tych i 70-tych zrewolucjonizował światową modę. Firma Adidas w 1967 roku podpisała kontrakt z Beckenbauerem i wprowadziła dres do powszechnej sprzedaży. Dzięki temu ten wyjątkowy komplet stał się niezwykle popularny. W latach 70-tych Franz Beckenbauer był najbardziej znanym zaraz po Pele piłkarzem na świecie. Poprowadził on Bayern Monachium do wielu mistrzostw Europy, a w 1974 roku do zwycięstwa w Pucharze Świata. Właśnie dlatego ten kontrakt niezwykle szybko wpłynął na popularyzację tego sportowego kompletu. Początkowo dresy traktowane były, jako kombinezony rozgrzewkowe.  Nie były one niczym nowym dla sportowców, którzy zwykle zakładali je przed i po treningu, czy też meczu, aby się rozgrzać. Jednak Adidas dodał jeszcze niespotykane dotąd elementy do tego rodzaju zestawów. Unikając workowatej wełny sprzed lat, dres Beckenbauer został wykonany z cienkich i lekkich materiałów syntetycznych, z wysokim kołnierzem i zamkiem błyskawicznym z przodu. Zestawy zostały także zaprojektowane w wielu żywych kolorach. Najbardziej charakterystyczną cechą tego dresu są sygnowane przez markę, potrójne paski, które początkowo występowały tylko na obuwiu, a następnie projektanci poprowadzili je wzdłuż ramion i nogawek spodni.

 

obraz_1

 

W obecnych czasach w świecie mody zarówno bluza Adidas, jak i spodnie dresowe Adidas bardzo często są wykorzystywane, jako odrębny element wielu stylizacji o sportowym charakterze. Stanowią one ciekawe uzupełnienie i wygodny element kreatywnych i niezwykle interesujących kreacji.

Polecamy!

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2