weddingcover

Dlaczego nie warto śpieszyć się ze ślubem

by • 28/05/2018 • ŚlubComments (0)3804

 

Ponieważ sezon ślubny zbliża się wielkimi krokami warto się zastanowić, czy są powody by nie śpieszyć się z decyzją o małżeństwie. W naszym kraju wciąż bardzo popularne jest branie ślubu pod presją czasu i rodziny. Konsekwencją takiego ruchu są coraz częstsze rozwody i zdrady. Warto więc obalić pogląd, że małżeństwo to rozwiązanie wszystkich problemów i gwarancja szczęśliwego życia.

 

Nie ma nic złego w poszukiwaniu miłości i idealnego partnera, jednak nie warto skakać na głęboką wodę z pierwszym facetem, który akurat się nawinął. To, że twoja rodzina wywiera na ciebie presję związaną z zamążpójściem nie powinno być przyczyną do podjęcia takiego kroku. Jeżeli jesteś wciąż sama wytłumacz swoim bliskim, że nie spotkałaś jeszcze właściwego faceta i nie potrzebujesz go, by czuć się dobrze sama ze sobą.

 

Niestety wciąż wiele młodych kobiet decyduje się na związek, a następnie na małżeństwo ze strachu przed wykluczeniem ze strony rodziny i środowiska, w którym żyje, ale przede wszystkim w obawie przed samotnością. Decydowanie się na taką relację rzadko daje dobre rezultaty i może się stać męczarnią. Brak szczerej miłości w związku nie wróży dobrze jego przyszłości.

 

Oto kilka powodów dla których warto poczekać z zamążpójściem:

 

1. Wciąż jesteś singielką i jest ci z tym bardzo dobrze. Nie ma powodu byś na siłę pod presją otoczenia brała udział w wyścigu do ołtarza. Ciesz się wolnością i związanymi z tym stanem możliwościami. Bez nacisków z zewnątrz na pewno w swoim czasie znajdziesz idealną drugą połówkę, z którą będziesz szczęśliwa.

 

2. Jeżeli jesteś w związku, który nie przynosi ci ani satysfakcji, ani zadowolenia zadaj sobie pytanie, czy twój partner jest dla ciebie odpowiedni. Być może jesteście w jakichś kwestiach niedopasowani, albo zwyczajnie wasze drogi się rozchodzą. Często się zdarza, że po gwałtownym i namiętnym uczuciu nic nie pozostaje, bo różnią się zarówno charaktery jak i pasje obu partnerów. Pozostawanie w takim związku może w przyszłości doprowadzić do wielu konfliktów i kłótni, a w przypadku małżeństw do rozwodu.

 

3. Jeżeli twój partner nie jest skłonny do kompromisów i wywiera na tobie presję byś całkowicie zmieniła siebie zarówno pod względem wyglądu jak i charakteru, warto postawić tą relację pod znakiem zapytania. Jeśli człowiek, z którym planujesz spędzić resztę życia nie akceptuje cię taką jaka jesteś nie wróży to niczego dobrego. Możesz skończyć w małżeństwie, w którym nie będziesz miała żadnych praw. Zamiast angażować się w poważną relację z kimś takim lepiej poszukaj kogoś godnego twojej osoby. Pamiętaj, żeby zawsze walczyć o swoje cele i marzenia by nie utracić własnej tożsamości.

 

4. To że wciąż istnieje mocno nasilony trend do szybkich decyzji o zamążpójściu nie znaczy, że ty i twój partner też musicie pogrążyć się w tym szaleństwie. Jeżeli jest wam dobrze tak jak jest nie ma potrzeby byście coś zmieniali bo ktoś uważa, że tak trzeba. Często jest tak, że związki bez podpisanego cyrografu w kościele lub urzędzie są szczęśliwsze i bardziej udane.

 

RH

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3