papierochy

Dlaczego warto rzucić palenie

by • 18/02/2018 • ZdrowieComments (0)1475

 

Wszyscy od dawna wiedzą, że nałóg palenia jest zły. Wpływa ono źle na nasze zdrowie i urodę. Co więcej, nikotynizm zagraża zdrowiu nie tylko samych palaczy. Bierne palenie ma również wpływ na otaczających nas ludzi. Wdychanie dymu z cudzych papierosów nie jest niczym przyjemnym. Poza zdrowotnymi powodami tj. wzmożone ryzyko alergii lub infekcji dróg oddechowych, palacz cierpi też z powodu estetycznych.

 

Brzydki zapach dymu papierosowego przechodzi na całe jego ciało, włosy oraz ubrania. Nałogowcy mają również zniszczoną cerę, która z powodu wdychanej nikotyny staje się przyszarzała. Nie wspominając już o tym, że regularni palacze mają stopniowo coraz krótszy oddech, przez co szybciej się męczą. Ich styl życia staje się mało aktywny, tracą kondycję. Czy warto więc palić? NIE!

 

Przygotowaliśmy 4 najważniejsze powody, dla których warto pokusić się o chęć zerwania z nałogiem. Rozważając zamiar rzucenia palenia, warto najpierw się zastanowić, jakie konkretne korzyści mogą wyniknąć z tej decyzji. Każdego z Was przekona na pewno coś innego. Warto jednak wiedzieć, że każdy z tych powodów-korzyści jest wart zaprzestania palenia. Zobaczcie sami!

 

DLA ZDROWIA – Zdaniem wszystkich naukowców, rzucenie palenia jest najważniejszym krokiem palacza w swoim życiu. Może on bowiem poprawić i wydłużyć jego jakość. Rzucenie palenie pomoże Wam szybko zakończyć proces szkodzenia własnemu organizmowi. Warto zrobić to wcześniej! Tak, aby organizm miał jeszcze kilka lat na kompletnie pozbycie się toksyn. Do dzieła!

 

OSZCZĘDZAJ PIENIĄDZE – Palenie papierosów staje się nałogiem bardzo luksusowym. Koszt jednej paczki oscyluje obecnie pomiędzy 12 a 15 złotymi. Paląc paczkę dziennie, wydajesz średnio około 400 złotych miesięcznie. W skali roku robi nam to kwotę ponad 4500 zł!!! Czy zdajesz sobie sprawę, na jakie wakacje mógłbyś pojechać dzięki rzuceniu nałogu palenia? Kto stwierdzi, że nie warto, ten powinien przemyśleć to jeszcze raz.

 

UNIKNIJ ZDENERWOWANIA – Palenie staje się coraz mniej wygodne. Coraz więcej państw i miast wdraża w życie przepisy regulujące brak palenia w miejscach publicznych, dbając tym samym o czyste powietrze. W wielu ulubionych knajpach i kawiarniach nie możesz palić już teraz. Nie jesteś zmęczony koniecznością wychodzenia na zewnątrz kilka razy w ciągu spotkania, pracy tylko po to, aby wyjść zapalić? Czy stanie na zimnie i w deszczu należy do przyjemności? Czy nie byłoby łatwiej, gdybyś miał wybór: wyjdę na zewnątrz, kiedy chcę, a nie wtedy, kiedy potrzebuję?’

 

NIE TRUJ INNYCH – Rzucenie palenia jest również pozytywne dla Twoich znajomych i rodziny. Dym z papierosów jest szkodliwy dla wszystkich, nie tylko dla palacza. Nieważne czy jesteś młody, czy starszy, cieszysz się dobrym lub gorszym stanem zdrowiem – bierne palenie jest niebezpieczne i może powodować wiele ciężkich schorzeń.

 

Przekonaliśmy Was do rzucenia palenia? Możemy jeszcze dorzucić kilka istotnych faktów. Rzucając palenie, wreszcie nabierzesz smaku. Znów zaczniesz czuć zapachy i smaki potraw. Co więcej, pozbędziesz się fatalnego oddechu, pożółkłych zębów i palców! I co Ty na to?

 

OS

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525