Dowiedz się jakie hobby wybrać by stać się szczęśliwą i spełnioną kobietą.

Dlaczego warto w siebie inwestować

by • 07/04/2014 • PracaComments (0)1269

 

Nie ma na świecie lepszej inwestycji niż ta, która dotyczy twojej osoby. Istnieje kilka bardzo dobrych powodów, dla których należy wydawać na siebie pieniądze. Sprawiając sobie drobne przyjemności oraz inwestując we własny rozwój będziemy nie tylko szczęśliwsze, ale także zyskujemy nowe możliwości. Kobieta nigdy nie powinna czuć się winna lub zawstydzona kiedy kupuje sobie prezent, lub nagradza się za osiągnięty sukces. Należy pamiętać, że większość inwestycji szybko się zwraca, nawet tych w samą siebie. Oto kilka najważniejszych powodów, dlaczego wydawanie pieniędzy na siebie jest właściwe.

 

Wygląd i edukacja

Wydając pieniądze na siebie możesz osiągnąć upragnione cele. Inwestuj zarówno w wygląd jak i edukację. Każdy czuje się lepiej, gdy dobrze wygląda. Zakup eleganckich ubrań czy wizyta u fryzjera sprawią, że nie tylko podniesiesz swoją samoocenę, ale również zyskasz pewność siebie. Warto także wydawać pieniądze na studia, czy różnego rodzaju kursy i szkolenia, które w przyszłości pozwolą ci na realizację twoich planów i marzeń.

 

Bez wyrzutów sumienia

Fakt, że nie wkładasz wszystkich oszczędności do skarbonki nie powinien powodować u ciebie wyrzutów sumienia. Oczywiście warto mieć jakieś oszczędności i nie żyć wyłącznie od pensji do pensji. Jednak gdy spełnisz wszystkie swoje miesięczne zobowiązania finansowe w postaci rachunków i czynszu możesz sobie pozwolić na kupienie tego czego akurat potrzebujesz. Jeśli chcesz kupić nowe jeansy albo buty i stać cię na to po prostu to zrób.

 

Trochę przyjemności nigdy nie zaszkodzi

Jeżeli masz fatalny nastrój po nieudanym dniu w pracy lub kłótni z chłopakiem, albo zwyczajnie masz chandrę spraw sobie jakiś drobny prezent na pocieszenie. Drobny zakup czegoś nowego sprawi, że nie tylko poczujesz się lepiej ale także zapomnisz o troskach i problemach. Każdemu przyjemność sprawia coś innego. Dla jednych jest to nowy ciuch, dla innych książka lub pachnące olejki do kąpieli. Jeżeli jest coś co sprawia, że jesteś szczęśliwa i nie rujnuje twojego budżetu kup to.

 

Nagradzaj się za każdy sukces

Nagradzanie się za każdy osiągnięty sukces jest doskonałym powodem, dla którego warto wydać na siebie trochę pieniędzy. Może to być nagroda za twoją ciężką pracę zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Zrzucenie paru kilo, czy awans to świetne cele, które po realizacji upamiętnisz drobnym zakupem. Dzięki temu będziesz mieć świadomość, że twoje wysiłki się opłacają i nie idą na marne. Zyskasz także motywację do dalszej, jeszcze cięższej pracy.

 

RH

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525