fotofoews

Dodatki do ogrodu z granitu

by • 19/07/2018 • DomComments (0)621

 

Każdy ogród potrzebuje wyjątkowych rozwiązań. Muszą być one nie tylko estetyczne, ale również wytrzymałe – pod wpływem różnych temperatur, słońca, deszczu czy śniegu szybko mogą ulec uszkodzeniom. Dlatego z pewnością warto postawić na akcesoria ogrodowe z granitu. Jest to materiał na tyle odporny i trwały, że posłuży w domowym zieleńcu przez wiele lat. Sprawdź najmodniejsze dodatki do ogrodu wykonane z granitu.

 

Granitowe donice

Architektura ogrodowa musi być do siebie dopasowana. Szczególnie istotnymi elementami będą donice, w których umieszcza się rośliny. Ze względu na różne kształty oraz wielkości, bez problemu można wybrać idealne rozwiązanie dla konkretnego ogrodu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dodatki muszą być odporne na różne czynniki – uszkodzenia, temperatury, słońce oraz deszcz. Coraz popularniejsze stają się donice ogrodowe wykonane z granitu. Najczęściej materiał ten wykorzystywany jest przez profesjonalne firmy, takie jak http://nagrobki-granitex.pl do produkcji nagrobków. Jednak to tylko jedno z jego zastosowań – rozmaitość barw, w których dostępny jest granit, czyni ten materiał niezwykle atrakcyjnym. Co więcej, jego unikatowy wygląd sprawia, że nigdy nie ma dwóch takich samych rozwiązań – z takimi ozdobami każdy ogród nabierze wyjątkowego charakteru.

 

Granitowe fontanny

Dla miłośników wyszukanych dekoracji, dobrym dodatkiem do ogrodu będą granitowe fontanny. Te estetyczne budowle sprawią, że ogród stanie się oryginalny. Dodatkowy efekt uzyska się po podłączeniu wody, w której zanurzone kamienie będą mienić się fascynującymi barwami. Takie nietypowe, a zarazem wyszukane dodatki do ogrodu wcale nie muszę zajmować wiele miejsca. Część z rozwiązań  jest niewielkich rozmiarów, a dodatkowo ma wbudowaną pompę zasilającą, która zużywa mniej energii niż tradycyjna pompa. Ponadto, wzorów i kolorów fontann z granitu jest wiele, co gwarantuje dopasowanie ich do rozmiarów naszego ogrodu czy własnych wymagań. W ofercie znajdują się również fontanny-poidełka, które są jeszcze mniejsze, dzięki czemu można je zainstalować na niewielkiej przestrzeni.

 

Granitowe latarnie

Wyjątkowo popularne w ostatnim czasie stały się latarnie utrzymane w stylu japońskim. Ich zaletą są piękne zdobienia, które każdej przestrzeni dodadzą oryginalnego charakteru. Wyglądem przypominają tradycyjne, drewniane japońskie lampiony, są jednak od nich bardziej wytrzymałe ze względu na materiał. Nieduże rozmiary sprawiają, że można postawić je na bardzo małej przestrzeni, gdzie nie zajmą zbyt wiele miejsca. Ich blask rozświetli każdy ogród, który stanie się miejscem doskonałym na popołudniowy czy wieczorny odpoczynek.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525