zegareks

Dogonić czas, czyli zegarek niezbędnikiem każdego dziecka

by • 30/10/2018 • DzieckoComments (0)3123

 

Czym jest czas i jak go rozumieć? Co oznacza słynne „…Będę za 5 minut…”? Nic nie jest w stanie zastąpić klasycznego zegarka na rękę!

 

Czas wyznacznikiem chwili

Wielu z nas zastanawiało się pewnie nieraz czym jest czas, skąd się wziął i do czego nam jest w ogóle potrzebny. Jego nieustanny upływ dręczy wielu ludzi z powodu nieuniknionego starzenia się.

Czas… jest to pewnego rodzaju kolejność wydarzeń, mających miejsce w określonej chwili, tych co były lub takich, które mają dopiero nadejść. Ogólne pojęcie czasu jest typowo fizyczne, ale nie o definicje przecież tutaj chodzi.

W 1504 roku Niemiecki zegarmistrz wynalazł pierwszy zegarek kieszonkowy, nieco ponad 300 lat po nim George H. Thiess wskazówki zastąpił wyświetlaczem cyfrowym. Od tej pory zegarek towarzyszy większości z nas.

 

Czym zatem jest zegarek?

Każdy zegarek składa się z podobnych komponentów. Są to między innymi:

– koperta

– koronka

– datownik

– wskazówki

– tarcza

– indeks

– szkiełko

– dekiel

 

Koperta stanowi główną podstawę zegarka tarczowego. Jej kształt może być kwadratowy, prostokątny lub owalny. To w niej osadzone są pozostałe części zegarka.

Koronka jest to pokrętło umieszczone na boku czasomierza, służące do nastawiania godziny oraz daty w naszym urządzeniu.

Datownik to pole, w którym widoczny jest dzień tygodnia, niekiedy także miesiąc, rok, a nawet informacja o dniu tygodnia.

Wskazówki w zegarku są osadzone na środku tarczy i wskazują odpowiednio godzinę, minutę oraz sekundę.

Na tarczy umieszczone są cyfry odpowiadające godzinom i minutom,

Indeks to nic innego jak cyfry oznaczające konkretną godzinę.

Szkiełko to ochronna, wierzchnia część zegarka. Jest przeźroczysta, dzięki czemu mamy możliwość określenia czasu.

Dekiel to część spodnia zegarka, przylegająca do ciała podczas noszenia.

 

Zegarki Lorus

Bardzo często mamy problem z doborem odpowiedniego prezentu na urodziny, imieniny czy komunię. W momencie, gdy zdecydujemy się na czasomierz, pojawia się kolejny problem, związany z doborem odpowiedniego zegarka do osoby. Wiele firm oferuje nam jeszcze więcej modeli różniących się od siebie dosłownie wszystkim, od kształtu po kolor i grubość wskazówek. Dobrym wyborem jest oferta marki Lorus. Na stronie internetowej Zegarmistrz.com można znaleźć propozycje dla każdego.

Marka Lorus posiada w swojej ofercie wiele zegarków o charakterystycznym wyglądzie, jednakże trzymających się pewnych standardów, odpowiadających typowej klasyce. Ma to oczywiście swoje ogromne plusy, ponieważ taki typ ozdób jest najbardziej pożądany. Są to wyroby najwyższej jakości w dość niskiej cenie.

W świecie innowacji i technologii coraz rzadziej widujemy klasyczne zegarki tarczowe na nadgarstkach u młodych ludzi. W erze telefonów, zegarek mamy bezpośrednio na wyświetlaczu. Nic jednak nie jest w stanie zastąpić typowego „analoga” lub zegarka naręcznego, cyfrowego.

 

Modele zegarków dziecięcych

Jaki zegarek powinniśmy kupić dziecku? Przede wszystkim dostosowany do wieku naszej pociechy. Młodsze dzieciaki powinny mieć zegarki cyfrowe, ponieważ łatwiej odczytać z nich godzinę.

Marka Lorus oferuje rewelacyjne zegarki dla dzieci. Mają one zróżnicowany wygląd, wielkość tarczy oraz różnorodność pasków.

Jednym z nich jest dziewczęcy zegarek marki Lorus, model RG218PX9 w kolorze złotym ze srebrną tarczą. Idealny jako prezent zarówno dla dziewczynki w wieku szkolnym, jak i dla kobiety dojrzałej. Posiada regulowaną, złotą bransoletę, dzięki czemu można dostosować jej długość do większości grubości nadgarstków. Na jego tarczy nie ujrzymy nic oprócz zwykłego indeksu, co dodaje mu klasy.

Kolejnym wartym uwagi zegarkiem jest także damski/dziecięcy zegarek marki Lorus, model RG221PX9 . Jego kształt i kolor zachowane są w spokojnej czarno- srebrnej tonacji. Okrągła, srebrna koperta ze skórzanym paskiem jest bardzo klasycznym połączeniem. Na tarczy ujrzymy indeks bez cyfr.

Następny czasomierz, także Lorus to model RS987CX9, jednakże tym razem jest to zegarek chłopięcy. Jest on na tyle oryginalny, że posiada antyalergiczną, stalową kopertę w kolorze srebrnym. Na białej tarczy zostały wyszczególnione cyfry indeksu, doskonale z nią kontrastujące, ponieważ w kolorze głębokiej czerni. Tym razem indeks zawiera cyfry arabskie, co pozwala na łatwiejszy odczyt godziny. Pasek zegarka jest czarny, skórzany co dodaje mu klasy.

Każdy z wymienionych zegarków mieści się w przedziale cenowym od 200 do 300 zł, więc nie jest to wygórowana cena za tego rodzaju przedmiot. Nie zastanawiaj się i zrób przyjemność swojej ukochanej pociesze, dzięki któremu z pewnością wróci do domu na czas.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.