makijaz34

Jak dopasować kredkę do oczu?

by • 08/09/2015 • Makijaż, UrodaComments (1)2941

 

Kredka doskonale podkreśla kontur oczu i sprawia, że stają się bardziej wyraziste. Dzięki niej możesz szybko poprawić makijaż, nadać mu świeżości i wyeksponować kolor tęczówki. Każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce przynajmniej dwie kredki w różnych kolorach. Nie mogą być to jednak kolory przypadkowe. Zobacz, jak dopasować kredkę do oczu!

 

Jak używać kredki?

Stosowanie kredki i eyelinera może być kłopotliwe, zwłaszcza na początku. Idealna kreska to tak naprawdę kwestia wprawy. Po pierwsze każda twarz jest niesymetryczna. Jeśli zauważasz różnicę poziomów, na których znajdują się oczy, dopasowuj makijaż do oka znajdującego się wyżej. Kreska musi być narysowana jak najbliżej linii rzęs. Najlepiej rysować ją przy jednoczesnym przytrzymywaniu powieki (trzymając palec na brwi). Kreska musi być trochę grubsza w miejscu, w którym oko zaczyna opadać. Poza tym, kreski muszą być oczywiście jednakowej długości. Makijaż oczu powinien sprawiać, że będą one bardziej zmysłowe, podkreślone i wyraziste. Jednym z najczęstszych błędów jest prowadzenie linii kreski na dół. Wtedy oko wydaje się być smutne. Linia opadająca także znacząco postarza twarz. Kreska zawsze musi być prowadzona w bok lub do góry – to bardzo ważna zasada! Idealny makijaż oka to taki, w którym zewnętrzne kąciki są lekko uniesione do góry. Kreska nie może być też zbyt gruba. Aby powiększyć oko, należy narysować ciemną kreskę na górnej linii rzęs.

 

Po co biała kredka?

Wiele kobiet w ogóle nie stosuje białej kredki. Okazuje się, że można jej użyć w interesujący sposób. Niektórzy wizażyści zalecają wykorzystanie białej kredki na linii wodnej oka. Dzięki temu zabiegowi wydaje się być ono większe. Inni najpierw wykonują obrys oka białą kredką, a tuż przy niej – czarną. Warto pamiętać o tym, by narysować białą kreskę delikatnie i tylko raz. W przeciwnym wypadku uzyskany efekt może być kiczowaty. Możesz też spróbować narysować graficzną, wyraźną, białą kreskę na górnej linii oka. W tym przypadku cienie muszą być dopasowane do tego rodzaju stylizacji. Najlepiej sprawdzą się kremy. Jeśli nie lubisz odważnych rozwiązań, zdecyduj się na jeden lub dwa kolory. Biała kredka i fioletowo-błękitne cienie mogą wyglądać tandetnie, gdy make-up zostanie wykonany nieprofesjonalnie. Białą kredkę możesz również zastosować tylko w kącikach. Taki zabieg znacząco rozświetli oczy. Poza tym, może być wykorzystana jako baza do makijażu oka. Nanieś delikatnie białą kredkę, a następnie czarną. Make-up będzie dzięki temu bardziej trwały.

 

Rodzaje kredek

Miękka kredka może być przeznaczona do rysowania linii wewnątrz powieki i tuż przy linii rzęs. Można ją rozcierać, dzięki czemu łatwiej otrzymać efekt przydymionego oka. Miękką kredką łatwiej jest rysować pełniejszą kreskę; jest bardziej elastyczna i daje więcej możliwości. Twarda kredka natomiast służy do rysowania linii cienkich. Może być też wykorzystywana jako kredka do brwi.

 

Jak wybrać kolor kredki?

Oczywiście najbardziej lubianym kolorem kredki jest czarny. Niekiedy jednak taki wybór jest niekorzystny. Czerń jest dobrym rozwiązaniem na wieczorne przyjęcia i oficjalne uroczystości. W codziennym makijażu pasuje jedynie brunetkom i szatynkom. Blondynki i kobiety rude (jeśli lubią ciemne kredki) powinny zastąpić czerń brązami. Kolor kredki należy zawsze dopasowywać do typu urody!

 

A jak dopasować kolor kredki do koloru tęczówki? Zobacz, jakie to proste!

Czarne oczy – kobiety z takim kolorem tęczówki mogą sobie pozwolić na liczne eksperymenty. Będą im pasowały zarówno fiolety, zielenie, brązy, jak i kolor niebieski.

Brązowe oczy – w tym przypadku warto zastosować  szarości, różne odcienie zieleni i granat.

Niebieskie oczy – jeśli masz niebieskie oczy, możesz wybrać nawet odważne pomarańcze. Najbardziej pasują do Ciebie szarości, kolory stalowe i stalowo-błękitne.

Zielone oczy – sprawdzą się kredki fioletowe i różne odcienie brązu. 

 

AC

Pin It

Related Posts

One Response to Jak dopasować kredkę do oczu?

  1. Elżbieta pisze:

    Ciekawy artykuł dotyczący umiejętnego malowania oczu ,to są cenne rady.
    To się przyda mnie i każdej kobiecie na co dzień.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3