lapdoms

Drewniany stół rozkładany jako klasyczne piękno

by • 13/12/2017 • DomComments (0)1313

 

Aranżacja wnętrza dla jednych jest trudnym wyzwaniem, a dla innych samą przyjemnością. Jeśli mamy trudność z decyzją dotyczącą wyboru mebli, to najlepszym pomysłem będzie zaaranżowanie wnętrza w stylu klasycznym. Ważny jest również wybór materiału, z którego wykonane są meble. Tak jest zwłaszcza w przypadku stołu. Jeśli potrzebujemy mebla, z którego będziemy zadowoleni przez lata, to stół drewniany rozkładany doskonale spełnia wymagania jakościowe, funkcjonalne i estetyczne niejednego właściciela domu lub mieszkania.

 

Zalety drewnianego rozkładanego stołu

Jednym z najważniejszych mebli w domu jest stół. Warto więc zainwestować w taki, który będzie stabilny, trwały i w dobrym stylu. Warto więc rozważyć drewniany stół rozkładany, który posiada następujące zalety:

– Drewno oznacza wiele lat użytkowania. Wykonany z niego mebel jest solidny i stabilny. Należy jednak dbać o odpowiednią pielęgnację drewna, specjalnie do tego przeznaczonymi środkami, a wówczas zachowa ono świeżość i nieskazitelny kolor na długie lata.

– Drewniany stół rozkładany jest również funkcjonalny. W każdej chwili możemy dostosować go do odpowiedniej liczby osób (zobacz https://www.miloni.pl/produkty/stol_rozkladany/blox.html). Na co dzień zaś zajmuje tyle miejsca, co klasyczny czteroosobowy stół. To bardzo praktyczna funkcja dla tych, którzy nie dysponują dużą jadalnią, a posiłki spożywają w pokoju dziennym.

– Drewno jest ponadczasowe. Drewniany stół jest odporny na zmieniające się trendy w modzie. Jeśli zdecydujemy się na klasyczną i nowoczesną formę, mamy pewność, że będzie pasował do każdego stylu.

 

 

O czym należy pamiętać użytkując drewniany stół rozkładany?

Przede wszystkim o wspomnianej już pielęgnacji. Drewno jako naturalne tworzywo wymaga stosowania odpowiednich środków zabezpieczających i pielęgnujących. Stosowanie ich pozwala cieszyć się z piękna drewnianej struktury przez wiele lat. Nie należy również poddawać drewnianego rozkładanego stołu nadmiernemu działaniu wody. Podczas posiłku najlepiej stosować specjalne podkładki pod szklanki i talerze. Jeśli jednak coś się rozleje, to należy natychmiast wytrzeć stół miękką ściereczką. Drewniany stół jest również ciężki. Jest to jego zaletą, ponieważ świadczy o stabilności i trwałości, utrudnia jednak przemieszczanie go z miejsca na miejsce. Warto zatem podkleić nogi drewnianego stołu filcem, aby przesuwając go nie porysować podłogi. Jednak o tym trzeba pamiętać w przypadku każdego stołu lub innego ciężkiego mebla. To pokazuje, że odpowiednio zadbany drewniany stół rozkładany to inwestycja w przyszłość, ponieważ doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu, niezależnie od dotychczasowe aranżacji, a także będzie cieszył oko domowników przez przynajmniej kilka najbliższych lat.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525