filtrwody

Dzbanek filtrujący wodę – czy warto go kupić?

by • 03/08/2018 • DomComments (0)548

 

Według wielu przeprowadzonych badań woda, która znajduje się w naszym kranie także jest zdatna do picia. Posiada ona niestety także zanieczyszczenia, dlatego mało kto ją spożywa. Istnieją jednak sposoby na to, by w pełni bezpiecznie pić wodę z kranu. Dzbanki filtrujące stają się coraz bardziej popularne i można się z nimi zetknąć niemalże wszędzie. Czy warto w nie zainwestować? Tego dowiesz się czytając ten artykuł.

 

Jak działa dzbanek filtrujący?

Zanim zdecydujesz się na kupno dzbanka filtrującego, dokładnie zapoznaj się z jego działaniem. Mianowicie ten popularny produkt składa się z trzech części: pojemnika na wodę, filtra oraz kolejnego pojemnika na wodę czystą. Na pokrywie dzbanka znajduje się specjalny wskaźnik, który pokazuje datę pierwszego napełnienia pojemnika – dzięki temu wiesz, kiedy należy wymienić filtr. Działanie produktu jest bardzo proste. Wystarczy, ze zdejmiesz pokrywę, wlejesz do środka wodę, a ona przepłynie przez zwężający się filtr do pojemnika, dając Ci w pełni czysty i zdatny do spożycia napój. Pamiętaj jednak, że jeśli korzystasz z nowo zakupionego filtru, to pierwsza wlana do dzbanka woda nie nadaje się do picia.

 

Jaki dzbanek filtrujący wybrać?

Przed wyborem odpowiedniego dzbanka filtrującego, zastanów się jakie są Twoje oczekiwania oraz potrzeby. Głównymi kryteriami na jakie szczególnie musisz zwrócić uwagę są: pojemność, dostępność filtrów oraz wskaźnik zużycia. Dzięki tym parametrom z pewnością wybierzesz dzbanek, który spełni Twoje oczekiwania.

 

dzbanek-filtrujacy-wode1

 

Jeżeli chodzi o pojemność to powinna być ona dostosowana do ilości domowników oraz dziennego spożycia wody. Dostępność filtrów ma ogromne znaczenie, gdy potrzebujesz każdego dnia korzystać z dzbanka – pamiętaj, że filtry wymagają comiesięcznej wymiany, a o tym poinformuje Cię wskaźnik zużycia.

W wielu supermarketach, jak i w sklepach ze sprzętem RTV i AGD można znaleźć tego typu dzbanki. Doskonałą i sprawdzaną marką, która produkuje polecane modele jest Brita. Jeśli jednak nadal nie możesz się zdecydować, który produkt wybrać poproś o pomoc obsługę sklepu. Pracownicy z pewnością opowiedzą Ci o funkcjach poszczególnych dzbanków, dzięki czemu łatwiej podejmiesz decyzję.

 

Zalety dzbanka filtrującego

Nowoczesne dzbanki filtrujące wyposażone są w wymienne filtry węglowe. Poprawiają one jakość oraz smak spożywanej wody. Pozwalają także na pozbycie się z niej chloru i cząsteczek mechanicznych, pochodzących najczęściej z rur wodociągowych. Dzięki temu nawet nieprzegotowana wcześniej woda staje się w pełni zdatna do picia – mogą ją spożywać zarówno dorośli, jak i dzieci. Co więcej przefiltrowany napój porównywany jest do mineralnego.

 

dzbanek-filtrujacy-wode3

 

Kolejną ogromną zaleta dzbanka filtrującego jest fakt, że korzystanie z niego pozwoli nam zaoszczędzić na kupnie wody butelkowej. Ponadto używając go dodatkowo zadbasz o środowisko naturalne.

Czy warto kupić dzbanek filtrujący wodę? Zdecydowanie tak! Pozwoli to na spożywanie zdrowej wody w domowym zaciszu. Z pewnością docenią go osoby, dla których ważna jest również aktywny styl życia, jak i Ci co cenią sobie smak czystej wody o poranku.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525