senn

Co się dzieje gdy śpisz? Poznaj działanie kremów na noc

by • 08/10/2019 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)840

 

Składniki kremów pielęgnacyjnych są bardzo zróżnicowane nie tylko w zależności od tego, jakiej cerze są dedykowane, ale również od tego, o jakiej porze się je stosuje. Sen jest dla naszej skóry pięknym, oczyszczająco-regeneracyjnym procesem, podczas którego sporo się dzieje. Warto aplikować sobie kremy nawilżające na noc, by poznać wielką moc ich naprawczego działania!

 

Co robi skóra, kiedy śpisz?

W czasie snu przez kilka godzin skóra jest odgrodzona od wszelkich negatywnie wpływających na nią czynników. Zostaje pozbawiona dostępu do światła słonecznego, przed którym w ciągu dnia musi się chronić za pomocą filtrów UV. Nie jest wyeksponowana na działanie silnego wiatru, który wysusza naskórek. Nie jest zanieczyszczana kurzem, a zatem jej pory nie są nim blokowane. Wreszcie – nie jest stale dotykana ani narażana na rozciąganie czy uszkodzenia mechaniczne. Ten okres kilku godzin pełnego relaksu skóra wykorzystuje w pełni, uruchamiając wszelkie procesy naprawcze. Działają one niczym serwis obsługi hipermarketu, który po opuszczeniu sklepu przez klientów ma szansę dołożyć towar, posprzątać, naprawić powstałe w ciągu dnia szkody. A zatem – usuwany jest martwy naskórek, produkowane nowe komórki skóry i regenerowane te uszkodzone, aby od rana stanąć w pełnej gotowości na nadchodzące wyzwania nowego dnia.

 

Kremy nawilżające na noc – dla pełnej regeneracji skóry

Żeby skóra mogła w pełni się zregenerować i dokonać porządków, należy dać jej ku temu jak najlepsze warunki. Kremy nawilżające na noc, by mogły dobrze zadziałać, muszą zostać nałożone na bezwzględnie przygotowaną ku temu cerę. Aplikacja kremu na resztki całodziennego makijażu zupełnie mija się z celem, gdyż makijaż blokuje wszelkie drogi dostępu substancji odżywczych i krem nie ma szansy się wchłonąć. A zatem przed spaniem niezbędny jest rytuał oczyszczania za pomocą mleczka do demakijażu, żelu oczyszczającego, a od czasu do czasu również peelingu. Dobrze przygotowana, odblokowana cera jest gotowa na przyjęcie porcji kremu. Kremy nawilżające na noc są pełne składników o właściwościach odżywczych – witamin, minerałów, a także olejków, gliceryny i kwasu hialuronowego. Te składniki pozwalają nawilżyć skórę dogłębnie, utrzymać w niej na długi czas odpowiedni poziom wilgoci, a także odbudować warstwę lipidową naskórka, czyniąc ją bardziej odporną na działanie czynników zewnętrznych. Skóra ma szansę odbudować się, a rano staje się widocznie bardziej świeża i jędrna!

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.