czym zastapic kawe 2

Dzień bez kawy? To możliwe!

by • 16/07/2014 • ZdrowieComments (2)2687

 

Dzwoni budzik, wstajesz i pierwszą rzeczą, o jakiej marzysz to poranna filiżanka kawy, która pobudzi cię do działania? Niedobrze! Jesteś uzależniona od kawy? Wypijasz ponad 3 filiżanki dziennie? Bardzo niedobrze! Wiesz, że picie ponad 3-4 filiżanek kawy może doprowadzić do szybkiego bicia serca, drżenia mięśni i bezsenności? Jeśli czujesz, że spożywasz jej za dużo, polecamy Ci raz na jakiś czas postarać się „przeżyć” w ciągu dnia bez tej kofeinowej przyjemności. Co doda nam energii i zadziała na nas tak samo pobudzająco jak poranny kubek kawy?

 

Potrzeba Ci trochę słońca!

To jeden z najlepszych sposobów na to, aby obudzić się wyspanym i wypoczętym. Wyjdź na zewnątrz, pobądź trochę w naturalnym świetle i posiedź w blasku słonecznych promieni. Nawet nie wiesz, jak bardzo pomożesz swojemu organizmowi! Nie opuszczaj rolet na noc! Świeże powietrze i budzące cię słońce pobudzi cię efektywnie do działania. Poranna kawa nie jest ci potrzebna!

 

Pobudź się energetyczną muzyką!

Nawet nie wiesz, jak lepiej można się poczuć, kiedy usłyszysz fajnie brzmiącą, pobudzająca i dynamiczną piosenkę. Wstań i tańcz! Niech dźwięk budzika wyrwie cię z łóżka w pozytywnym nastroju. Ustaw utwór, który jest ci bliski i który bardzo lubisz. Śpiewaj po przebudzeniu! Ciesz się chwilą! Jeśli miewasz fatalne momenty w pracy, przez które czujesz się senna i zmęczona, wgraj na telefon 5 nastrajających cię optymistycznie piosenki i oddaj się muzycznym rozkoszom na swojej przerwie. Efekt pobudzenia gwarantowany!

 

Pobudź mózg do działania!

Stymulowanie mózgu odniesie podobny efekt do pobudzającej kofeiny dostającej się do twojego organizmu. Rozwiąż sudoku, krzyżówkę albo szybką łamigłówkę przy śniadaniu! Po intelektualnej przyjemności twój mózg poczuje chęć i motywację do działania. Będziesz zdziwiona, że ten na pozór prosty sposób odniesie taki efekt. Twoje powieki nie pomyślą ani chwili o tym, że właśnie wyszły z ciepłego, przytulnego łóżeczka.

 

Dbaj o niższą temperaturę!

Ciepłe i przytulne pomieszczenie osłabiają nasz organizm. Nic dziwnego, że w takich okolicznościach nasz organizm jest najbardziej chętny do ucięcia sobie drzemki. Jeśli tylko możesz, obniż temperaturę w swoim biurze, w sypialni. Alternatywnym wyjściem z tej sytuacji jest posiadanie w swoim pobliżu szklani z lodowatą wodą. Orzeźwi i ostudzi atmosferę w mig!

 

Unikaj węglowodanów.

Niestety, pokarmy bogate w węglowodany (a co za tym idzie w cukry) doprowadzą cię do totalnej katastrofy w ciągu dnia. Lepiej dla ciebie będzie zdecydować się na produkty tj. jajka czy orzechy, które pomogą ci nabrać siły i potrzebnej energii do działania. Co więcej, takie pokarmy, bogate w białko, sprawią, że przez cały dzień będziesz czuła się naprawdę dobrze. Nie ma mowy o wahaniach nastroju czy spadkach energii.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

2 Responses to Dzień bez kawy? To możliwe!

  1. Elżbieta pisze:

    Ogół czynników na co dzień decyduje o energii potrzebnej w ciągu dnia żeby dobrze funkcjonować.Ja mam to na uwadze lecz jednak,że ja
    niestety muszę codziennie wypić 1 kubek kawki z jakimś ciasteczkiem to mi daje jeszcze lepszą przyjemność konsumowania.Muszę jeszcze napomknąć,że jestem niskociśnieniowcem więc ta kawa to reguluje i jest okey.Uważam ,że więcej wypitej kawy to może uzależnić,lecz na pewno w niczym nie pomoże.

  2. Anita pisze:

    Fajnie, że są alternatywy, ale kawa to jednak kawa. Wystarczy zachować umiar. Ja pijam jedną, dwie filiżanki dziennie, bo uwielbiam jej smak. I tak naprawdę moim zdaniem nic go nie zastąpi. Co nie zmienia faktu, że z muzyki czy słońca też trzeba korzystać.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3